Ptačí hra s Jaruškou

PRODLOUŽENO DO 5. ČERVNA 2021!

Kde: Dolní a Horní Počernice

Úvodní písnička ke hře – PRVNÍ LET

výLET DO PTAČÍ ŘÍŠE S JARUŠKOU

Venkovní rodinná hra byla vytvořena Rodinným a komunitním centrem Mumraj ve spolupráci s Počernickým sborem Rokytka a Mateřským centrem a rodinným klubem Veselý Čertík jako podpora rodin s dětmi, které mají omezené možnosti kroužků, seberozvoje a vzdělávání v rámci epidemiologické situace. Hra je bezkontaktní, odehrává se venku a materiály ke hře získáte on-line. Je určena především pro předškoláky a žáky 1. stupně ZŠ jako praktické doplnění školní výuky, zejména prvouky a hudební výchovy.

Proč se vydat na výlet do ptačí říše?

Jaruška už tuší, že jsi pěkný ptáček. Tak nechytej doma lelky a vyleť z hnízda ven. Vydej se na expedici za ptáky našich lesů, vod a luk. Vezmi na pomoc rodinu či kamarády. Objevíš mnoho zajímavého a ptáčky po cestě nejen uvidíš, ale i uslyšíš. Nepropásni správný čas 15. 5. – 1. 6. (nově 5. 6.), ať nemáš po ptákách!

Je výlet pro tebe?
 • Jsi připraven na výlet do ptačí říše s Jaruškou?
 • Baví tě zkoumat a poznávat?
 • Nebojíš se v lese?
 • Ujedeš na kole či ujdeš 4 km a ještě zpět?
 • Víš, o čem si ptáci štěbetají?
Co vás na výletě čeká?
 • Vytvořte tým s rodinou
 • Po zakoupení hry (přes tlačítko níže), vám přijde na zadaný e-mail přílohou
  vstupenka s odkazem na herní materiály: instrukce a mapa ke hře
 • Důkladně si přečtěte herní instrukce (v případě komplikací, volejte na kontakt uvedený v instrukcích)
 • Nezapomeňte vzít s sebou chytrý telefon (nabitý energií a daty) nebo Albi tužku. Pomocí QR kódů či kouzelných Albi samolepek uslyšíte ptačí zpěv a získáte informace pro indicii
 • Vyrazte do terénu, doporučujeme ve směru z Dolních do Horních Počernic
 • Objevte všechna ptačí hnízda a hlavně to cílové s Jaruškou a odměnou

Kdo pro tebe výlet ještě vytvořil?

RODINNÉ A KOMUNITNÍ CENTRUM MUMRAJ

Jsme srdcaři. Horní Počernice jsou náš domov a chceme, aby byl útulný a všem se v něm příjemně žilo.

Mumraj je vaší vstupní branou do komunity, pokud jste se do Horních Počernic právě přistěhovali, anebo tu žijete delší dobu a hledáte přátele. Podporujeme blízké sousedské vztahy, propojujeme generace, dovednosti i zájmy. Vytváříme bezpečný prostor pro společná setkání, osobní růst, společnou zábavu i pomoc, kde jí je třeba.

Mumraj je iniciátorem a realizátorem místních akcí zaměřených na rozvoj a upevňování sousedských vztahů. Podporuje vzájemnou inspiraci, zdravé mezilidské vztahy a pohodu v rodině, která je základem fungující komunity.

Aktuálně běžící aktivity najdete na webu www.domumraje.cz. Těšíme se na vás.

MATEŘSKÉ CENTRUM A RODINNÝ KLUB VESELÝ ČERTÍK

Veselý čertík je mateřské centrum, ale i rodinný klub, který nabízí široké spektrum aktivit  pro děti a jejich rodiče. Zaměřujeme se zejména na organizování pravidelných kroužků a kurzů, pořádáme jednorázové akce pro děti i rodiče. Součástí klubu je i velká herna a posezení pro rodiče, které má tu správnou klubovou atmosféru. Více informací naleznete na: www.veselycertik.cz.

Odměny do hry věnovala společnost Albi. Soutěžíme o 10 knih z edice Kouzelné čtení: Mořské pohádky.