Poprvé za existenci našeho sboru jsme se rozhodli zúčastnit sborové soutěžní přehlídky s našimi přípravnými odděleními, Beránky a Pramínkem. Hlásíme se na festival Zahrada písní v Praze, který proběhne o víkendu hned po Velikonocích. Abychom pořádně dopilovali soutěžní repertoár, měla obě oddělení malá soustředění v krásném zázemí Chodovické školky v Horních Počernicích.

V pátek 22. března se sešla soutěžní skupina našich nejmladších Beránků. Děti jsou sice hodně malé, ale soustředěně vydržely projít celý soutěžní repertoár a odpolední zpívání zvládli všichni skvěle. Jedna z připravovaných písniček je Líto, líto zelený od Milana Uherka, která nás krásně naladila na nadcházející Velikonoce.

Hned druhý den, v sobotu 23. března, čekalo zpívací dopoledne i starší děti z přípravného oddělení Pramínku. S těmi již máme nachystaný trochu náročnější program než s Beránky, a proto jsme pilovali především souhru a různé pohybové kreace. Běžně totiž zkouší naši Pramínci ze tří městských částí odděleně, a tak bylo potřeba se sejít a vše nacvičit hromadně. Děti byly velmi šikovné a my máme velkou radost, že jim to společně tak krásně ladí.

Celý soutěžní program budete mít možnost zhlédnout živě/online přímo ze Zahrady písní nebo později na našem Májovém koncertě. Tak na nás myslete, aby se dětem zpívalo, co nejlépe.

Na fotografie ze soustředění v Horních Počernicích se můžete podívat ZDE

Facebook