Sbormistři

 

foto Andrea

Andrea Čančarová Houfková

Pochází z Liberce. Od osmi let zpívala v dětském pěveckém sboru Severáček. V roce 2006 absolvovala Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, obor hudební výchova – sólový zpěv. V současné době se ve zpěvu dále vzdělává u prof. Svatavy Šubrtové.

Již za studií zpívala externě v operním sboru divadla J. K. Tyla v Plzni, dále sólově vystupovala s dětským pěveckým sborem Mariella, se kterým koncertovala ve Francii při příležitosti vstupu České republiky do EU. Pravidelně koncertovala v rámci koncertů Pedagogické fakulty v Plzni. V lednu 2006 účinkovala s Plzeňskou filharmonií v pořadu „Wolfi, to je přece císařovna“ k oslavám 250. výročí narození W. A. Mozarta.

Po ukončení studia v roce 2006 začala spolupracovat se Severáčkem jako hlasová poradkyně. Účinkovala se Severáčkem na koncertě v Athénském Megaru jako druhá sopranistka v premiérové skladbě L. Cottakise, Otče náš. Od dubna 2006 vede přípravné sbory Severáčku.

Též účinkovala v Divadle F. X. Šaldy v představení Rusalka jako Kuchtík a je externí členkou operního souboru divadla.

Od letech 2008 a 2009 se účatnila varhanních kurzů Letní akademie v Zittau pod vedením Neitharda Behtke zakončených účinkováním na závěrečném koncertě v St. Johanniskirche.

V roce 2015 založila dětský pěvecký sbor Rokytka v Praze – Dolních Počernicích.

Madlenka - foto propagáč

 

Magdaléna Hochmanová

Pochází z Frýdku-Místku. Na ZUŠ se věnovala hře na klavír a sólovému zpěvu. Účinkovala ve sborech Jitřenka, B. Smetana  a Martinů. Členkou komorního sboru Musica da Camera Brno byla od roku 2003. V roce 2004 absolvovala na brněnské konzervatoři v oboru operní zpěv.  Od září 2003 vyučovala zpěv, klavír a hudební nauku;  soukromě i na ZUŠ.
Do roku 2005 zpívala v hudební skupině Hrozen, se kterou absolvovala folkové soutěže a mnoho koncertů v ČR i zahraničí. Mimo jiné spolupracovala také se sbory Ars Brunensis, BAS a Městským divadlem v Brně. Organizačně se podílela na koncertech v Praze, Brně, Frýdku-Místku, Ostravě a dalších městech.

V současnosti působí jako sbormistryně přípravných oddělení Rokytky, Beránků a Pramínku .

Také vyučuje sólový a sborový zpěv.

 

 

Zuzana Celerýnová

 

Pochází z Hradce Králové. Na ZUŠ se věnovala hře na klavír a sólovému zpěvu, kde získala základy techniky operního zpěvu u současného sólisty Státní opery Praha Martina Bárty. Na hudební škole později začala hrát také na violoncello a několik let strávila ve smyčcovém orchestru Primavera. Současně od útlého věku zpívala v Královéhradeckém dětském sboru Jitro pod vedením Prof. Jiřího Skopala, později ve sboru Gybon.

Během středoškolských studií se v sólovém zpěvu dále vzdělávala u hudebního režiséra a pedagoga Jana Kyseláka. Ve stejné době vystupovala jako sólová zpěvačka Mladého týnišťského big bandu a zazpívala si také s královéhradeckým JH Big Bandem nebo swingovou kapelou Blue Star.

V roce 2005 absolvovala obor Hudební management na JAMU v Brně. Svoji pěveckou techniku si v Brně zdokonalila u sólisty Janáčkovy opery Pavla Kamase.

V Praze začala zpívat společně s vokálním tělesem Sestry sBorovy, který založila herečka Národního divadla Magdaléna Borová. Od roku 2011 je členkou pěveckého seskupení Kakofon.

V roce 2004 založila na letní rekreaci UK v Albeři dětský pěvecký sbor Torzíčko, který se z počátečních šesti členů postupem let rozrostl na 50-ti členný sbor dětí ve věku od 4 do 16 let.

Od září 2019 působí v pražských Horních Počernicích jako sbormistryně Beránků a Pramínku I, přípravek dětského pěveckého sboru Rokytka.