V sobotu 11. 11. zazářily děti z Rokytky při dalším provedení kantáty Carmina Burana s Bohemian Symphony Orchestra Prague, tentokrát ale poprvé v nádherné Dvořákově síni pražského Rudolfina. Moc jsme se na tuto jedinečnou příležitost těšili a bylo proč.

Akustika a profesionální nazvučení koncertního sálu Rudolfina dodaly orchestru i zpěvákům patřičný lesk a krásný zvuk. Hlasy sólistů se moc pěkně nesly a zářil i pan dirigent Martin Šanda, který se na nás při zpívání hezky usmíval.

Po bouřlivém potlesku zazněl na závěr již tradiční přídavek Adiemus velšského hudebníka, sira Karla Jenkinse, který si na pódiu společně se sólisty Lucií Silkenovou, Jakubem Tolašem a Josefem Moravcem zazpívala i naše sbormistryně Andrea Čančarová. Koncert se opravdu vydařil a pro nás to byl další nádherný zážitek, na který jen tak nezapomeneme!

Za skvělou dokumentaci celého večera opět moc děkujeme panu Josefu Nožičkovi. Fotografie a video záznam úvodní části Ó Fortuna si můžete prohlédnout a poslechnout ZDE

Rádi bychom se zmínili také o sobotním odpoledni. Ještě před večerním koncertem jsme se totiž sešli s moc milou paní harfenistkou Anou Brateljević, se kterou jsme si na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze (HAMU) vyzkoušeli náš společný program pro blížící se koncert pro zdravotníky, který proběhne ve spolupráci s manželi Alvarezovými stejně jako vloni v nahrávacím studiu Českého národního symfonického orchestru ve čtvrtek 23. listopadu. Snad již nyní můžeme prozradit, že hlavním hostem bude známá česká zpěvačka Monika Absolonová.

Facebook