Jako každý rok zahájila Rokytka novou sezónu soustředěním, které proběhlo 15. a 16. září v Dolních Počernicích. Opět jsme zde mezi námi přivítali několik našich postupujících Pramínků a také tři nové šikovné zpěvačky.

Na letním táborovém soustředění jsme si již předpřipravili nový repertoár pro letošní rok, který bylo potřeba si zopakovat, a také jsme se pustili do nácviku dalších skladeb přímo na zakázku na listopadový Koncert pro zdravotníky. Děti byly moc šikovné a hlavně nadšené do zpívání, a tak nám šla práce pěkně od ruky.

Každoročně Rokytka vystupuje také na sobotním hudebním festivalu Babí léto, který pořádá městská část Dolní Počernice. Rokytka celou akci zahajovala a po přivítání panem místostarostou Pavlem Bočkem nás moc pěkně uvedl moderátor Slávek Boura. Letos jsme zvolili méně náročný a odlehčený repertoár, který se divákům velmi líbil.

Po našem vystoupení se děti ještě podívaly na další část programu, v rámci kterého vystoupil nám velmi dobře známý a blízký operní pěvec Rafael Alvarez. Nejprve děti potěšil skvělým předvedením scény ze Spejbla a Hurvínka, a poté zazpíval známé tenorové árie a písně.

Fotografie si můžete prohlédout na sborové Zoneramě nebo na dalším odkazu. Děkujeme našim dvorním fotografům.

Fotografie od Zuzky Celerýnové ZDE

Fotografie od Josefa Nožičky ZDE

Facebook