V minulém příspěvku jsme se již zmínili o našem cestování v čase – podívali jsme se do pravěku, zavítali mezi indiány, na chvíli jsme se ocitli ve středověku, zažili světovou válku a nahlédli i do budoucnosti. Nakonec jsme se po týdnu zdárně vrátili zpět do současnosti a vše zakončili velkým sportovním kláním. Po vyhlášení vítězných oddílů byly dětem vyměněny získané body za letařovické peníze a všichni vstoupili do táborového casina, kde si mohli peníze rozmnožit a následně zakoupit různé sladké i věcné odměny.

Velké poděkování patří našim skvělých vedoucím, kteří hry vymýšleli a celkově se o děti krásně starali.

Ale protože nejsme jen tak obyčejný tábor, ale naší hlavní náplní je zpěv, tak máme velkou radost, že se děti hezky sezpívaly a opět trochu více stmelily. Nácvik nových písniček nám šel pěkně „od ruky“. Díky sboru NaLaděno jsme měli také speciálního hosta a děti měly možnost rozšířit si své hudební obzory o jihoamerickou hudbu. Na návštěvu za námi totiž dorazila písničkářka Marta Töpferová, která s námi nacvičila několik písní ve španělštině.

Vše, co jsme nacvičili, si poslechli rodiče a další návštěvníci kostela sv. Jakuba Staršího v Letařovicích při tradičním koncertě na závěr soustředění. Koncertem vládla krásná atmosféra a na závěr jsme doslova roztačili celý prostor!

Velké poděkování patří všem dospělým, kteří se podíleli na chodu soustředění od vaření po úklid, zásobování a také péči o zdraví všech účastníků. Vše plynulo hladce a moc nám chutnalo.

Z letošního tábora odjíždíme naplnění zážitky, hudbou a velkým přátelstvím!

Fotografie naleznete na sborové zoneramě ZDE

Facebook