Ve středu 10. května se ve Chvalské stodole uskutečnil moc milý koncert tří dětských pěveckých sborů. Na pozvání Rokytky přijel do Horních Počernic sbor NaLaděno ze ZUŠ Říčany a sbor školy Brána z Nové Paky.

Po přivítání a malém občerstvení se každý sbor krátce rozezpíval, jak uvnitř na pódiu, tak venku na čerstvém vzduchu, abychom se navzájem nijak nerušili. Postupně také proběhly krátké generálky s našimi klavíristy Jakubem Šarounem (Brána), Petrem Malínkem (NaLaděno) a Vojtěchem Uhlíkem (Rokytka) a nácvik společných písní.

Koncert zahájila Rokytka s odlehčeným jarním repertoárem zhrnujícím lidové písně nebo výběr skladeb z podzimního soutěžního vystoupení. Nechyběla ale ani závěrečná pecka – tentokrát píseň Mamma Mia od skupiny Abba.

Brána se sbormistryní Annou Jiříčkovou nám zazpívala ukrajinskou lidovou píseň Hej, Sokoly, poté zazněl cyklus Od jara do zimy Milana Uherka, v jehož úpravě „proběhla“ i Zkouška na koncert s malou šikovnou sólistkou, která si na chvíli půjčila taktovku a děti své vystoupení zakončily pod jejím vedením.

Závěrečný blok patřil sbormistryni Lucii Novákové a NaLaděnu. V jejich podání zazněly krásné lidové písně a skladby z různých koutů světa.

Koncert jsme zakončili, jak jinak než, třemi společnými písněmi – Vyletěla holubička, Černé oči a Kouzelný máj. Takový byl vlastně celý podvečer – kouzelný májový:-)…navíc s výborným rautem s příjemným popovídáním na konec. Všem moc děkujeme za krásné setkání! A našim výborovým maminkám za velkou pomoc.

Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout na sborové Zoneramě ZDE

Další obrázky a videa z vystoupení Rokytky a závěrečného zpívání naleznete ZDE

Facebook