Stejně jako v loňském roce, tak i letos jsme s Rokytkou uspořádali benefiční koncert, který tentokrát proběhl v neděli 16. dubna od 17 hodin, tradičně v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dolních Počernicích. Jeho výtěžek ve výši 4 790 Kč věnujeme organizaci Člověk v tísni a všem posluchačům moc děkujeme za štědrý příspěvek.

Koncert se povedl a měl opravdu nádhernou atmosféru. Děti zahájily své vystoupení skladbou A na zemi upokojení, která zazněla po skupinkách jak od oltáře, tak ze zadní části kostela. Po úvodním slově pana faráře zazpíval dvě písně komorní sbor Rokytky, a pak už následovaly vybrané skladby z našeho stálého repertoáru.

Novinkou bylo provedení Truvérské mše Petra Ebena pod taktovkou Zuzany Celerýnové, při které nás na flétnu doprovodila sbormistryně Rokytky Andrea Čančarová společně s Josefem Nožičkou ml. Klavírní doprovod celého koncertu zajistil náš skvělý klavírista Vojtěch Uhlík.

Krásně se vydařily také sólové výstupy rokytkových zpěvaček Anety Römischové a Zuzany Davidové, i hostujících sólistů Anny Dvořáčkové a Jana Fialy.

Druhá polovina koncertu se nesla v odlehčenějším duchu. Zazaněly písně jako Music is My Life, Preludio z Bachova Temperovaného klavíru v úpravě Milana Uherka, lidové písně Boleráz nebo od Jolany Saidlové krásný Jarní kánon a něžné Letní rozjímání. Na závěr koncertu zazpívala Rokytka africký tradicionál Si ma ma kaa, a jelikož potlesk byl veliký, tak došlo i na neplánovaný přídavek. Děti se s posluchači rozloučily trojhlasou písní Černé oči jděte spát, jejíž tóny pomalu doznívaly při odchodu sboru z kostela.

Moc děkujeme za krásnou dokumentaci panu Josefu Nožičkovi – album si můžete prohlédnout ZDE.

Facebook