Milí Pramínci,

na tento týden jsme pro vás připravily webovou zkoušku, abyste si mohli pěkně zazpívat doma a osvěžili si nové písničky, které jsme spolu začali nacvičovat po novém roce.

Na jarní koncerty právě připravujeme výběr z cyklu Jaroslava Herdena MÁMINY PÍSNIČKY. Pojďme si tedy zopakovat tu, kterou jsme začali dělat jako první – Máme miminko!

Pro Pramínek II přikládáme také nahrávku skotačivé písničky v rytmu swingu O slepičí krok.

Než si ale nahrávky pustíte, trochu se protáhněte. Zvedněte ruce ke stropu a ukloňte se na obě strany. Pak se předkloňte a zkuste se zhluboka nadechnout do bříška, abyste dech cítili až v zádech. To by mělo jít pěkně. A teď se pomalu narovnejte a zkuste stejný nádech s nafouknutím břicha zvládnout i ve stoje. Nezapomeňte si správný nádech kontrolovat rukama, které by se měly s nádechem zvednout jak na břiše, tak v bocích. Nakonec si můžete zahrát na čápa. Postavte se střídavě na jednu a druhou nohu, zkuste udržet balanc a krásně ze shora zazpívejte „klapy klapy klap“

Před písničkami je potřeba dobře se rozezpívat. Věřte, že vám pak všechno půjde líp! K rozcvičení hlasivek vám pomůže „Ovečkové rozezpívání“. Někteří Pramínci ho už znají z loňska;-).

Tak a teď už jste připraveni a můžete si písničky zazpívat s nahrávkami. Pěkně se na to usmějte a nezapomeňte otevírat pusu a hodně vyslovovat. Připomínáme také, že v první sloce písničky Máme miminko! zpívají prostřední část pouze kluci a v druhé sloce naopak holky.

PRAMÍNEK I a II

Máme miminko se zpěvem

PRAMÍNEK II

O slepičí krok se zpěvem

Moc vás všechny zdravíme a doufáme, že si doma písničky zazpíváte s radostí! Mějte se pěkně a těšíme se na brzké setkání na našich pravidelných zkouškách.

Vaše sbormistryně Zuzka a Andrea

Facebook