Moji milí Beránci,

jelikož jsme si bohužel tento týden nemohli společně zazpívat normálně ve Veselém čertíkovi a Mumraji, tak jsme pro vás s kolegyní Andreou připravily alespoň tuto webovou zkoušku, abyste si mohli pěkně zazpívat doma a nezapomněli jste na novou písničku, kterou jsme začali nacvičovat po novém roce. Zopakujeme si tedy naši veselou písničku Žabka.

Než si ale pustíte nahrávku, trochu se protáhněte. Stejně jako na zkouškách vytáhněte ruce ke stropu, poté několikrát rozevřete dlaně a při tom otevřete pusiny, jak nejvíce to dokážete. No a nakonec si můžete jako žabička zakvákat „kva, kva, kva“ v různých polohách. Třeba se k vám doma někdo přidá a zahrajete si na žabí orchestr :-). Melodie si můžete vymýšlet dle libosti tak, jak jsme to dělali spolu na zkouškách. A nezapomeňte se také pěkně proskočit!

Před písničkami se vždy nejprve rozezpíváme, abyste si rozcvičili hlasivky a lépe se vám zpívalo. Pojďme na to!

Teď už jste připraveni na písničku a můžete si ji celou zazpívat s nahrávkou. Žabka má dvě sloky a nezapomeňte se při zpívání pěkně usmívat, otevírat pusinky a hodně vyslovovat, aby vám bylo dobře rozumět. Slova písničky máte v omalovánce. Pokud by někomu doma chyběla, také přikládáme.

Žabka se zpěvem

A na závěr jeden bonusový tip na výrobu žabičky. My už doma máme tři a pořádáme závody ve skoku do dálky nebo v letu ze stolu na zem ;-). Kdyby se vám papírová žabka líbila, můžete si ji také vyrobit.

Moc vás všechny zdravím, mějte se pěkně a ať vám zpívání Žabky jde zlehka a zvesela! Budu se těšit, až mi ji zase zazpíváte na zkoušce.

Vaše sbormistryně Zuzka

Facebook