Patý den byl celkově volnější a odpočinkový, což všichni ocenili. Během dopolední zkoušky jsme dál nacvičovali nové skladby a pilovali program na páteční koncert v kostelíčku. Poprvé jsme se také v rámci zkoušky sešli s říčanským sborem NaLaděno a zkusili si společnou písničku – Letní rozjímání.

Odpoledne měly děti volnější program, hrály míčové a jiné hry a dobrovolníci vyrazili do lesa na dřevo pro táborový oheň. Po večeři pro děti nachystala naše Pilulka tzv. „Psychohry“. Děti malovaly svůj psychický štít, probíraly své pocity a každému členovi ostatní napsali něco pozitivního do namalované ručičky.

V pátek nás čekal nejdůležitější den celého tábora – koncert v Letařovickém kostelíčku. Dopoledne probíhaly generální zkoušky na koncert, abychom vše doladili, co nejlépe. Po obědě se děti převlékly do slavnostního oblečení a vyrazili jsme ke kostelu.

Po krátké zvukové zkoušce mohlo vystoupení začít. Koncert zahájila Rokytka se všemi Pramínky, kteří se do sboru krásně začlenili. V programu poté pokračoval říčanský sbor NaLaděno. Bylo moc hezké – a pro děti obohacující – navzájem slyšet, co oba sbory nacvičily. Krásnou atmosféru koncertu zakončil společný zpěv obou sborů, z kterého byli všichni dojatí.

Náročný den jsme zakončili slavnostním táborovým ohněm a zazpívali si písničky s kytarou. Všichni usínali s moc hezkým pocitem.

Facebook