A máme tu třetí den – dnes jsme v Austrálii. Po klokaní rozcvičce, pravidelné ranní hygieně a dobrovolném klubu ranních otužilců jsme se odebrali na snídani do mlýna. Dopoledne se zpívalo a pilně nacvičovalo na páteční vystoupení v letařovickém kostelíku.

K obědu nám naše báječné paní kuchařky přichystaly výborný oběd v podobě bavorských vdolečků. To jsme si ale pochutnali!

Odpoledne se děti vyřádily při válce pštrosů, a poté nás čekalo velké odpolední překvapení. Všichni se převlékli do slavnostního oblečení a odebrali se do mlýna na „Operní letařovický koncert“, při kterém vystoupil vzácný host Rafael Alvarez se svou ženou Petrou Alvarez Šimkovou. A teď se podržte! Tato operní pěvkyně, která zpívá v Národním divadle v Praze, je jednou z maminek našich sborových dětí a v táboře nám pomáhá s mytím nádobí.

Ale ještě zpět ke koncertu. Asi není nutné zdůrazňovat, že pro děti to byl velký zážitek. Vyslechli jsme árie z Rusalky, Bohémy a jiných oper s velmi poutavým a vtipným průvodním slovem a projevem, který byl pro děti srozumitelný. Po posledních tónech propukly děti ve veliký aplaus ve stoje, některé byly i dojaté. Děti pak také chtěly zazpívat a poděkovat za krásný zážitek, což protagonisty velmi dojalo. I díky tomu pan Alvarez přichystal po večeři ještě jedno překvapení, ale tentokrát z úplně jiného soudku – podruhé děti nadchl vtipným převyprávěním jedné scénky ze Spejbla a Hurvínka. Úspěch byl zaručen :-).

Facebook