Milí Beránci,

pomalu, ale jistě jsme se prozpívali ke konci dubna. A víte, co to znamená? No ano, že nás v pátek čeká pálení ohňů a večer plný kouzel a čar. Tak ještě před tím, než se pustíme do nácviku nové písničky, pojďme se na ten čarodějnický rej připravit. Nasedněte na košťata a rozezvučte si hlásky s čarodějkou Ájindou.

A když jste pořádně prolétaní a rozezpívaní, tak se zastavte, zavřete si na chvilku oči, hluboce se nadechněte do bříška, vydechněte a představte si, že jste se jako mávnutím kouzelného proutku přenesli do léta. Sedíte u vody, svítí sluníčko a vy pozorujete rozzářenou hladinu rybníka, jak se krásně vlní. To je ale nádhera! Určitě máte chuť zazpívat si o těch vlnkách nějakou pěknou písničku, že je to tak? Nebojte, my vás ji hned naučíme :-).

Tak jak vám to šlo, Beránci? Už písničku umíte?

Když budete mít chuť, zazpívejte si ji doma ještě několikrát s nahrávkou. A můžete si k tomu třeba zatancovat a rukama při tom kolem sebe kreslit vlnky a rybníček. Třeba vás to inspiruje také k namalování nějakého pěkného letního obrázku. Pokud ano, určitě nám ho pošlete! Moc nás tím potěšíte a můžeme ho pro radost všech přiložit k této zkoušce.

Vlnky a vlny se zpěvem

Mějte se moc pěkně, zpívejte si, usmívejte se, užívejte si slunečných dnů a jarní přírody, a my se budeme těšit na viděnou v prvním májovém týdnu na další online hodině. A snad už také brzy naživo někde venku!

Mávají Zuzka a Andrea

Facebook