Milí Pramínci,

čeká nás poslední písnička z cyklu Písničky pro našeho pejska od Miroslava Raichla. Písnička se jmenuje Štěkavá a začali jsme ji nacvičovat na minulé online hodině. Nezapomeňte přesně tleskat a štěkat, ať se ji dobře naučíte. Ale než se do toho dáte a pustíte si video s pejsky, zkuste se trošku rozezpívat. Tentokrát si můžete vybrat, jestli se rozezpíváte s pejsky nebo čarodějnicí.

Klekněte si na všechny čtyři jako pejsek a protáhněte si tlapičky (přední i zadní, levé i pravé). V této poloze pořádně zaštěkejte vyšším hláskem a hlídejte, jestli se vám při štěkání hýbe bříško. Pokud se nehýbe, vyplázněte jazyk a udělejte udýchaného pejska – to už vám bříško určitě začne pracovat. Pak se postavte krásně rovně jako zpěváci a rozmluvte se na tuto básničku:

Fouká venku, fouká, Haf se z boudy kouká.
Fanda volá na Hafa, ať vstane a zahafá.
Hafá Haf, že nevstane, až to foukat přestane.

Nakonec se rozezpívejte na lidovou písničku Skákal pes přes oves a zkuste si ji zazpívat několikrát za sebou, vždy o kousek výš. Melodii písničky si můžete zazpívat také na „haf, haf“ jako pejsci 🙂

A protože je tento pátek filipojakubská noc a s ní spojené pálení čarodějnic, můžete se čarodějnicky rozezpívat s Ájindou.

A teď už se dostáváme k té naší štěkací písničce. Vytiskněte si omalovánku a pojďme si písničku zazpívat.

Jistě se vám hafani líbili, a tak si video klidně pusťte několikrát dokola. A abyste si písničku pěkně procvičili, zazpívejte si ji ještě s nahrávkou.

Štěkavá se zpěvem

Jak víte z posledních online zkoušek, začínáme se spolu také učit noty. Už víme, že notová osnova má 5 linek a 4 mezery a otevírá ji houslový G klíč. Tímto klíčem se nám otevírá i cesta do notového království a my dnes poznáme první dva obyvatele, Císaře a Draka (pracovní listy mají rodiče v mailu). Pro některé z vás to bude opakování z minulého jara, ale jak všichni víme, opakování je matka moudrosti, tak si notičky zkuste napsat všichni.

Doufáme, že se již opravdu blíží doba, kdy se budeme moci potkat naživo alespoň venku. Proto si opakujte pejsčí písničky, ať si je můžeme společně zazpívat, až to půjde.

Zpívejte si, usmívejte se, užívejte sluníčka a jarní přírody, a my se budeme těšit na viděnou na online hodině a pak už třeba naživo v přírodě!

Mávají Andrea a Zuzka

Facebook