Milí Beránci,

to se nám venku udělalo hezky, viďte? Všude kolem nás to voní jarem, vy jste možná na procházce viděli sněženky nebo petrklíče, v zahradách kvetou tulipány a narcisy, ptáčci vesele zpívají a na stromech se objevují první zelené lístečky. To je krása! No, a taky se už všichni určitě těšíte na Velikonoce a na koledování, malování vajíček, pletení pomlázky a plno dobrot, které dostanete od velikonočního zajíčka.

Pojďme se tedy, ještě než se pustíme do zpívání, naučit velikonoční říkanku:

Běží bílý králíček, v tlapičce má košíček,
v něm barevná vajíčka, co mu dala slepička.
Koho potká, tomu praví, že mu přeje štěstí, zdraví,
hezky se naň usměje, srdíčko mu zahřeje.

Aby se nám pěkně zpívalo, rozcvičíme si hlásky s velikonočním rozezpíváním. Někteří si ho možná pamatujete z minulého roku, tak vám to půjde o to lépe.

K jaru a Velikonocům patří také větvičky vrby jívy s částečně rozvitými pupeny, které jsou chlupaté a heboučké stejně jako zvířátko, o kterém jsme se nedávno začali učit novou písničku. Víte, jak se těmto větvičkám říká? Jsou to kočičky! Pojďme si tedy připomenout naši písničku Kočka a nezapomeňte si k ní vymalovat omalovánku:-).

Teď, když už písničku pěkně umíte, můžete si pustit obrázkové video s roztomilými kočičkami a zazpívat si ji celou od začátku do konce i s klavírním doprovodem.

Na závěr si zopakujeme velikonoční písničku Chocholatá slepička. Doufáme, že jste nezapomněli na pentlemi ozdobené vařečky a naše rytmické hrátky s nimi. Přizvěte opět rodiče a zkuste si písničku zazpívat tak, jak jsme se ji společně naučili na minulé zkoušce.

Jak vám to šlo? Určitě jste si zpívání s rodiči pěkně užili! No, a pokud chcete, můžete si písničku zazpívat i sami s klavírním doprovodem jako opravdoví sólisté.

Chocholatá slepička – karaoke verze

Beránci, přejeme všem u vás doma krásné a požehnané Velikonoce. Moc si je užijte, hezky si zpívejte, tancujte a buďte zdraví a veselí! My se budeme těšit, že vás uvidíme opět za dva týdny na další online zkoušce.

Vaše sbormistryně Zuzka, Majda a Andrea

Facebook