Milí Pramínci,

jaro už je krásně cítit ve vzduchu a vy všichni víte, že se nám blíží Velikonoce a s nimi koledování, vajíčka, kuřátka, slepičky, beránci, mazance, zajíčci a pomlázky. Na poslední online zkoušce jsme vás společně s vašimi rodiči začali učit velikonoční Koledu, kterou si můžete zopakovat a s obrázkovým videem se naladit na velikonoční atmosféru. Také si můžete připomenout zaječí taneček z minulého roku a na závěr vás čeká jeden písničkový bonus. Tak hurá, jsou tu Velikonoce!

Než se pustíme do písniček, rozmluvíme se na slova velikonoční říkanky:

Hody hody zdravíčko,
dejte klukům vajíčko,
na pomlázku mašli,
že k nám cestu našli.

Aby se vám pěkně zpívalo, rozcvičte si hlásky s velikonočním rozezpíváním. Jistě jej někteří znáte z minulého roku, tak vám to půjde o to lépe.

Také se můžete protáhnout a zaskotačit si při tanečku na Zaječí koledu. Pokud se vám písnička líbí, ale moc si ji nepamatujete, stačí kliknout na tento odkaz – https://www.sbor-rokytka.cz/?p=3880, který vás přenese do loňské velikonoční zkoušky, kde je nácvik písničky i klavírní podklad.

Tak, a teď si společně zakoledujeme s novou písničkou od pana skladatele Václava Mladého. Doufáme, že jste nezapomněli na ozdobené vařečky a naše rytmické hrátky s nimi – ťukání a mávání. Přizvěte opět rodiče a zkuste si písničku Koleda zazpívat tak, jak jsme se ji společně naučili na online zkoušce.

Jak vám to šlo? Určitě jste si zpívání s rodiči pěkně užili! No, a pokud chcete, můžete si písničku zazpívat i sami s klavírním doprovodem jako opravdoví sólisté.

Koleda – karaoke verze

A protože jste šikovní zpěváčci, máme pro vás ještě bonusový kánon. Kánon znamená, že zpíváme písničku nejprve jednohlasně a potom každý hlas zpívá stejnou melodii jen o kousek posunutou. No, a dohromady to krásně zní dvojhlasně.

Líbili se vám Tři slípky? Věříme, že ano a i když to není jednoduché, že jste se třeba aspoň chvilku dokázali udržet v druhém hlase. Hned jak to bude možné a zase se uvidíme, zkusíme si to společně.

Přejeme vám i vašim rodinám krásné a požehnané Velikonoce. Prožijte je ve zdraví a v radosti! A my se na vás budeme za dva týdny opět těšit na další online zkoušce, kde si vše zazpíváme.

Vaše sbormistryně Andrea a Zuzka

Facebook