Milí Beránci,

jak se máte? Doufáme, že i když jsou teď školky zavřené, tak nesmutníte a užíváte si doma pěkné dny s rodinou, tvoříte a hrajete si, sledujete a posloucháte pohádky, zpíváte a tancujete si pro radost a chodíte ven na čerstvý vzduch!

My jsme pro vás na dnešek připravily také hravou zkoušku, kde si zazpíváme nebo se naučíme tři známé lidové písničky a k jedné z nich pro vás máme i malý taneček. A jelikož jsou s námi doma i naše děti, tak jsme je k natáčení videí na chvíli také přizvaly, aby bylo veselo!

Ještě než si pustíte písničkohraní, tak si doma s rodiči nebo se sourozencem zahrajte hru „Kdo zahouká výš?“. Ta se hraje tak, že na sebe zahoukáte HUU, HUU v co nejvyšší poloze. Schválně, kdo to zvládne nejvýš a vyhraje! My se vás na to na příští zkoušce zeptáme:-).

Tak, a teď už se pusťme do zpívání!

Věříme, že jste si dnešní písničkohraní užili a teď už všichni umíte lidové písničky Ovčáci, čtveráci, Skákal pes přes oves i Sedí liška pod dubem. A když jsme si pěkně zazpívali, pojďme si také zatancovat. Uděláme 4 kroky do strany, 4 zpátky, pak si dáme ruce v bok a pohoupeme s v bocích na obě strany, no a na závěr uděláme 3 kroky na místě a tleskneme. A taneček je na světě!

Písnička Ovčáci, čtveráci patří mezi opěrné písničky – o těch se ale budeme učit později, až trochu vyrostete a začneme zpívat vícehlasé skladby.

Beránci, jak jste si zatancovali? Určitě vám to pěkně šlo i se zpěvem! Buďte zdraví a veselí, a nezapomeňte si doma zpívat a opakovat i další písničky, které jsme se učili – Panenku, Ježky, Támhle je jabloňka a Když jsem jel do Prahy. Brzy se totiž naučíme písničku novou, tak ať je všechny dobře umíte.

Mějte se hezky a my se už teď moc těšíme na příští týden, kdy se zase uvidíme na online zkoušce!

Vaše sbormistryně Zuzka a Andrea

Facebook