Milí Pramínci,

doufáme, že jste si o jarních prázdninách odpočinuli, vyvětrali se a nabrali nové síly. Tato zkouška bude hodně opakovací, abychom si upevnili písničky, které se učíme na onlinových zkouškách.

Rozezpíváme se trochu netradičně s lidovou písničkou To je zlaté posvícení, která je na 5. stupeň a máme ji i s tanečkem. Jistě si jej někteří pamatujete z minulého jara.

Postupně se učíme „opěrné písničky“. Jsou to známé lidové písně, které většina z vás už určitě někdy slyšela. Tyto písničky je dobré umět, protože každá z nich začíná na nějaký stupeň ve stupnici. Stupňů máme 8. Díky znalosti opěrných písní můžeme lehce začít zpívat v jakékoliv tónině. A to se nám bude hodit nejen při různých jednohlasých písničkách, ale hlavně později při vícehlasých skladbách v Rokytce (každý hlas začíná jiným stupněm).

Tak jak jste si zatancovali? Určitě vám to pěkně šlo i se zpěvem. Než se ale pustíme do našich pejsků, zkuste si doma se sourozencem nebo s rodiči zahrát hru – Kdo zahouká nejvýš? Zahoukejte na sebe HUU, HUU v co nejvyšší poloze. Na onlinové zkoušce se pak zeptáme, kdo u vás doma vyhrál :-).

Abyste písničky, které společně nacvičujeme, dobře uměli, je potřeba si je stále připomínat. Zazpívejte a zopakujte si doma všechny tři Písničky pro našeho pejska. Už brzy se totiž vrhneme na další. Čeká vás jedna krásná štěkací!

Teď si tedy pusťte obrázková videa a dejte pozor, abyste zpívali správný hlas. A na konci vás čeká malé překvapení…

Pejsek a ovečky

Jejejejejeje

Moc děkujeme za vaše obrázky pejsků! Jeden hezčí než druhý! V následující písničce si je můžete všechny prohlédnout.

Vítání štěňátek

Doufáme, že se vám galerie pejsků líbila stejně jako nám. Můžete si udělat doma malý pejsčí koncert a zazpívat rodičům, sourozencům i mazlíčkům.

My se budeme těšit na viděnou zase za týden na další onlinové zkoušce, kde si nejen tyto písničky společně zazpíváme!

Vaše sbormistryně Andrea a Zuzka

Facebook