Milí Beránci,

jelikož tento víkend vrcholí masopustní období, kdy se tradičně pořádají různé slavnosti, průvody a karnevaly, při kterých se děti i dospělí převlékají do kostýmů a tančí v maskách, tak pro vás na dnešní zkoušku máme malé překvapení. Naučíte se novou písničku o ježcích s ježkem;-). Písnička Ježci od Jiřího Temla, kterou si dnes zazpíváme, se k masopustu krásně hodí, protože je veselá a hravá. Navíc pěkně navazuje na minulou písničku, kde se zpívalo o panence a zahrádce. Ježci jsou totiž pro zahrádku velmi užiteční, protože jim chutnají červíci, slimáci, brouci a jiní zahradní škůdci. V naší písničce si ale ježci na zahrádce hrají a soutěží. Pojďme si tedy zadovádět s nimi!

Než se pustíme do samotného nácviku písničky, čeká vás krátké rozezpívání. To aby se vám pak lépe zpívalo! A než si následující video pustíte, můžete se doma sami pěkně protáhnout, zadupat si jako ježečci a procvičit pusinky tímhle jazykolamem: „Ježek a ježčata běží, v kaluži žížaly leží. Když ježčata hladoví, tak žížaly naloví.

Teď se pojďte podívat na ty naše veselé ježečky a hezky si s nimi písničku zpívejte celou od začátku až do konce. Vždyť už ji pěkně umíte.

Posíláme vám také samostatnou nahrávku a klavírní podklad, abyste si Ježky mohli doma prozpěvovat co nejčastěji. A když budete mít chuť, můžete si doma vyrobit masku ježka, pustit si karaoke verzi a třeba někomu z rodiny udělat malé představení nebo si jen tak pro radost zazpívat a zatancovat, když máme ten masopust!

Ježci se zpěvem
Ježci – karaoke verze

Beránci, mějte se pěkně a my se těšíme na viděnou zase za týden na naší pravidelné online zkoušce!

Vaše Zuzka, Andrea a Majda

Facebook