Milí Pramínci,

tento týden budeme pokračovat dál v našem cyklu PÍSNIČKY PRO NAŠEHO PEJSKA od skladatele Miroslava Raichla. Po minulé deštivé zkoušce s písní Je je je je je je pro vás máme připravený nácvik jedné z nejkrásnějších a nejněžnějších písniček s názvem Pejsek a ovečky. Kromě klavíru vás v této skladbě doprovodí i flétna a zvonkohra, díky níž si krásně představíte pasoucí se stádo oveček a uslyšíte jejich zvonění.

Ale než se do nové písničky pustíme, musíte se pořádně rozezpívat, aby se vám ty krásné zvonivé a vysoké tóny dobře zpívaly. A s tím nám pomůže jedna malá ovečka.

Pejsek a ovečky je dvojhlasá písnička, a proto je potřeba, abyste se svůj hlas naučili opravdu dobře. Začneme prvním hlasem a nezapomeneme zpívat krásně jemně a vysoko.

A teď se pustíme do druhého hlasu. Vy, kteří ho zpíváte si nácvik hodně dobře naposlouchejte a zpívejte všechny tóny přesně, aby vás později první hlas nespletl.

Když už všichni dobře znáte svůj hlas, zkuste si novou písničku zazpívat celou s oběma hlasy a podívejte se, o jak krásných ovečkách zpíváme.

Celou písničku si také můžete stáhnout do mobilu nebo jiného zařízení a zpívat si ji s nahrávkou, kdykoliv budete mít chuť.

Pejsek a ovečky – samostatný 1. hlas
Pejsek a ovečky – samostatný 2. hlas
Pejsek a ovečky – oba hlasy dohromady

Jak se vám písnička líbila? Doufáme, že si ji zamilujete stejně tak jako my a budete si ji často zpívat.

Jste velmi šikovní, protože už umíte tři písničky o našich pejscích. Jsou to Vítání štěňátek, Je je je je je je a Pejsek a ovečky. Pěkně si je všechny opakujte, abychom si je mohli na online zkouškách zpívat s klavírním doprovodem a až to zase půjde a sejdeme se naživo, aby nám to dohromady pěkně šlo. Navíc když budete svoji melodii perfektně umět, uslyšíte, že Pramínek zvládne krásně zpívat dvojhlasně.

Moc se na vás těšíme za týden na další online zkoušce, kde si vše opět zopakujeme. Čím lépe budeme písničky umět, tím větší radost ze zpívání budeme mít!

Zasněžený pozdrav vám posílají Andrea a Zuzka

Facebook