Naši malí milí zpěváčci, vážení rodiče,

v první řadě bychom vám všem chtěli moc poděkovat, že s námi pravidelně usedáte k počítači a zpíváte na dálku v tak hojném počtu. Je to vždy moc milé setkání a my máme velkou radost, že společně můžeme zpívat dál a pokračovat v nácviku nových písniček. I tak pevně věříme, že to nebude trvat dlouho a budeme se zase moci vídat na normálních zkouškách.

Abyste se nové písničky dobře naučili, lépe si je zapamatovali a měli jste možnost zpívat si je také sami doma, tak pokračujeme i v našich hodinách zde na webu Rokytky. Než se ale pustíme do zpívání, pojďme se trochu protáhnout a rozezpívat, ať nám to pak pěkně jde!

Beránci, že máte rádi sníh? To bylo prima, když nám nasněžilo za okny v Praze! A teď si představte, že vám napadl sníh i doma:-). Nejdřív si v něm vesele zadupeme a uděláme velkého andělíčka tak, že rukama máváme nahoru a dolu vedle těla. Pak se postavíme pěkně rovně, nohy zaboříme do země a ruce vytáhneme co nejvýš nad hlavu. Udělejte z nich stříšku a představte si, že jste sněhem zaváté smrčky. Teď si zahrajeme si na padající šišky – vezmeme jednu šišku co nejvýš z koruny stromu a obloukem ji hodíme před sebe na zem. Při tom ze shora dolů zazpíváme vysoké a dlouhé „Áááááá bum“. Zkuste takhle shodit aspoň tři šišky. Pak se zastavíme, nadechneme se do bříška a zašeptáme co nejdelší „pšššššššš“. Podívejte, další vločka! Ukažte si na ni prstíkem, sledujte ji, jak padá a stejně tak pomalu ze shora dolů zazpívejte jemné „jůůůůů“. Nakonec zavřeme oči a v co nejvyšší poloze si několikrát zazpíváme na vlastní vymyšlenou melodii „Padá padá sníh“

Ale abychom úplně nezmrzli, tak se teď rozehřejeme u nové písničky, ze které na nás krásně dýchne jaro. Písnička se jmenuje Panenka a hudbu k ní složil Zdeněk Lukáš.

A teď, když už umíme obě sloky, můžeme si písničku zazpívat celou!

Beránci, k nové písničce pro vás máme také samostatnou nahrávku a klavírní doprovod pro ty z vás, kteří si písničku zvládnete zazpívat jako sóloví zpěváci. Písničku si doma pouštějte častěji, zpívejte si ji, tančete u ní, a uvidíte, jak rychle ji budete krásně umět!

Panenka se zpěvem
Panenka – karaoke verze

No, a když už jsme zavítali do zahrádky, tak si ještě na závěr zopakujeme naši Jabloňku, co vy na to?

Beránci, doufáme, že se vám dnešní zkouška líbila a hezky jste si zanotovali. Mějte se krásně a my už se těšíme na další online zkoušku příští týden, až si Panenku a Jabloňku zazpíváme s vámi!

Vaše Zuzka, Andrea a Majda

Facebook