Naši milí Pramínci,

nový rok jsme museli sice opět zahájit online výukou, ale pevně věříme, že to nebude trvat dlouho a zase se budeme moci vídat na normálních zkouškách. Chtěly bychom vám moc poděkovat za to, že s námi pravidelně usedáte k počítači a zpíváte na dálku v tak hojném počtu a s plným nasazením. Jste skvělí a my jsme patřičně pyšné na to, že máme ve sboru tak šikovné děti!

Než se vrhneme na písničky, pojďme se společně alespoň krátce rozezpívat. A jelikož je teď venku nádherně bílo a vy si určitě užíváte sněhových radovánek, tak si připomeneme zimní rozezpívání.

Nejdřív si vesele zadupeme ve sněhu a uděláme velkého andělíčka tak, že rukama máváme nahoru a dolu vedle těla. Pak se postavte pěkně rovně, nohy dejte mírně od sebe, ruce vytáhněte nad hlavu co nejvýš a protáhněte se. Představte si, že jste zasněžené stromy a zkuste z větví pořádně oklepat všechen sníh tak, že zatřesete rukama na všechny strany. Pak spojte ruce nad hlavou do špičky jako smrčky a zahrajeme si na padající šišky – vezmeme jednu šišku co nejvýš z koruny stromu a obloukem ji hodíme před sebe na zem. Při tom ze shora dolů zazpíváme vysoké a dlouhé „Áááááá bum“. Zkuste takhle shodit aspoň tři šišky. Na závěr si představte, že kolem vás padají sněhové vločky a ve vysoké poloze si zazpívejte „Padá sníh“. Nějakou pěknou melodii si určitě zvládnete vymyslet sami. No, a kdyby vám to nešlo a chtěli jste to zkusit s námi, tak si pusťte následující krátké video;-).

Tento týden jsme pro vás připravily nácvik druhé skladbičky z cyklu PÍSNIČKY PRO NAŠEHO PEJSKA od Miroslava Raichla, která se jmenuje Je je je je je je. Video s nácvikem vám pomůže naučit se písničku bez chyb. A nezapomeňte, že písnička je dvojhlasá a vy se potřebujete naučit správně svůj hlas!

Navíc pro vás máme také nahrávky jednotlivých hlasů, se kterými si doma můžete zpívat svůj part nebo si můžete pustit druhý hlas a zkoušet si, jak se udržíte vlastního hlasu. Ze začátku to možná nepůjde lehce, ale nebojte, postupně se to všichni naučíte;-). A jako bonus přikládáme také klavírní karaoke nahrávku pro sólové zpěváčky.

Jejejejejeje – 1. hlas
Jejejejejeje – 2. hlas
Jejejejejeje – karaoke verze

Doufáme, že jste moc nezmokli, jako naši pejsci, ale pěkně jste se písničku naučili. Moc se opět těšíme na další online hodinu a věříme, že už se pomalu blíží čas, kdy se budeme moci společně vidět naživo.

Vaše Andrea a Zuzka

Facebook