Milí Pramínci,

tento týden začal advent a s ním také těšení se na Vánoce a příchod Ježíška. Určitě jste v neděli zapálili první svíčku na adventním věnci a někteří začali péct perníčky nebo dokonce cukroví. To vše nám dokáže navodit nádhernou vánoční atmosféru, ale snad úplně nejvíc nás na Vánoce naladí koledy. A my se dnes jednu krásnou staročeskou v úpravě Milana Uherka naučíme. Jmenuje se Slyšte, slyšte pastuškové.

Ale než se do nácviku nové koledy pustíme, odskočíme si na chvíli do nebe za jedním andělem. Třeba ho přesvědčíme, aby si s námi zazpíval.

Tak jak se vám zpívání na nebesích s lenošivým andílkem líbilo? Určitě jste si ho užili a jste teď pořádně rozezpívaní na novou koledu.

A když už písničku dobře umíte, můžete se podívat, jak se vše doopravdy stalo.

Máme pro vás jeden malý úkol. Schválně, kolik jste napočítali padajících hvězd?

Slyšte, slyšte pastuškové se zpěvem
Slyšte, slyšte pastuškové – karaoke verze

Pramínci, jak se vám dařila písničková výzva? Pokud jste ji splnili, napište nám, které písničky jste si díky ní zazpívali.

Také děkujeme za první videa písničky Zimní a Veselé sanice. Těšíme se na další! Nahrávku můžete využít i do písničkové výzvy a poslat babičce a dědovi. Určitě budou mít radost.

Doufáme, že se vám naše andělská zkouška s novou koledou líbila. Přejeme vám krásný předvánoční čas a pokud to bude možné, budeme se moc a moc těšit, že se do Vánoc třeba alespoň jednou uvidíme naživo, zazpíváme si zimní písničky a koledy, které už umíme, a uděláme si malou vánoční besídku.

Vaše Andrea a Zuzka

Facebook