Milí Beránci,

děkujeme vám všem, kteří jste se minulý týden připojili k online zkoušce přes MS Teams. Byla vás většina a my ze společné zkoušky máme velkou radost! Moc nás těší, když slyšíme, že nové písničky umíte a zpíváte je s radostí. Uvidíme se zase za týden!

Na dnešek jsme pro vás připravily podzimní rozezpívání s barevnými lístečky a básničkou o drakovi. No řekněte, dokážete si představit podzim bez pouštění draka?

A kdyby venku zrovna nefoukalo, posíláme pro radost dráčka, kterého si můžete s novou básničkou od Jiřího Žáčka, vybarvit.

Máme sice ještě listopad, ale když se kolem sebe pořádně podíváte, listí ze stromů už téměř opadalo a možná už brzy uvidíme první sněhové vločky. Pomalu ale jistě se blíží doba adventní a i když to vypadá, že vánoční koncerty letos nebudou moci proběhnout, přesto si společně můžeme tento čas užít u krásných vánočních písniček, především koled, které patří k nejoblíbenějším tradičním lidovým písním nejen u nás, ale všude ve světě. Jejich klid, radost, naděje a poselství nás budou provázet obdobím, které bychom si navzdory nelehké situaci chtěli užít v klidu a pohodě, jak jen to půjde. Věříme, že nám všem přinesou písničky radost a zpříjemní předvánoční čas.

Dnes se tedy naučíme novou koledu Rychle, bratři, která už nám navodí vánoční atmosféru a připomene kouzelné narození Ježíška v městě Betlémě.

Beránci, prosíme, abyste se tuhle písničku dobře naučili, protože s ní chystáme malé vánoční překvapení:-). Pojďme si ji tedy zazpívat ještě jednou!

Doma si písničku zpívejte také s audio nahrávkou jak se zpěvem, tak sami s klavírním doprovodem. Určitě vám brzy pěkně půjde.

Rychle bratři se zpěvem
Rychle, bratři – karaoke verze

Mějte se pěkně a my se budeme moc těšit na příští týden, že vás zase uvidíme a společně si alespoň přes obrazovku zazpíváme a zopakujeme naše nové písničky!

Vaše sbormistryně Zuzka, Andrea a Majda

Facebook