Milí Pramínci,

v minulém týdnu jsme se s většinou z vás sešly na zkoušce přes MS Teams. Z online zkoušek máme velkou radost, je prima vidět vás a společně si zazpívat! Navíc nás opravdu těší, když slyšíme, že písničky umíte a zpíváte je s radostí.

Sice je stále měsíc listopad, ale už se pomalu ale jistě blíží doba adventní. A i když to vypadá, že vánoční koncerty letos nebudou moci proběhnout, přesto si společně můžeme tento čas užít u krásných vánočních písniček, především koled, které patří k nejoblíbenějším tradičním lidovým písním nejen u nás, ale všude ve světě. Jejich klid, radost, naděje a poselství nás budou provázet obdobím, které bychom si navzdory nelehké situaci chtěli užít v klidu a pohodě, jak jen to půjde. Věříme, že nám všem přinesou písničky radost a zpříjemní předvánoční čas.

Ještě než se pustíme do naší nové koledy, tak se na to pořádně rozezpíváme.

Dnešní koleda se jmenuje Pojďte, hoši a my se přeneseme do dávných dob, abychom zjistili, co se tam událo.

A když už koledu umíme, zazpíváme si ji ještě jednou.

Pojďte, hoši se zpěvem
Pojďte, hoši – karaoke verze

Jenom písničkou ale dnešní zkouška nekončí. Máme pro vás PÍSNIČKOVOU VÝZVU, tak doufáme, že se do ní s chutí pustíte. Příští týden si na online zkoušce řekneme, jak se vám úkoly povedly.

Také vás prosíme, aby si Pramínci I nejvíce opakovali písničku Zimní a Pramínci II Veselou sanici. V mailu se dozvíte, co se s těmito písničkami chystáme vytvořit.

A to už je pro dnešek všechno. Zpívejte si a opět se na vás moc těšíme příští týden, že si společně vše zopakujeme.

Vaše sbormistryně Andrea a Zuzka

Facebook