Milí Pramínci,

zdravíme vás na další virtuální zkoušce. A i když před sebou máme ještě konec října a celý listopad, tak se pustíme do nácviku zimních písniček a koled, ať se je do Vánoc zvládneme všechny dobře naučit. Dnes vám představíme písničku Veselá sanice, kde si užijeme hromady sněhu. Tak hurá do zimy!

Zde si můžete stáhnout omalovánku, pokud ji ještě nemáte.

Ale než si budeme moci celou písničku zazpívat, musíme se ji pořádně naučit.

Natáhněte palčáky a beranici, protože teď se pořádně projedeme na saních!

Tak jak se vám líbil výlet na sněhu? Doufáme, že ano. A že vy si místo suchých bezinek opravdu pochutnáte na šťavnatých sladkých rozinkách? 🙂

Veselá sanice se zpěvem
Veselá sanice – karaoke verze

K nové písničce jsme pro vás připravily i malý kvíz. Kdo pozorně poslouchal nahrávku, určitě hravě opraví chybná slova vyznačená zeleně. Tak schválně, podaří se vám to už po prvním poslechu?

Pro radost přikládáme ještě jeden malý úkol. Spojujte čísla od jedničky pěkně po řadě za sebou. Už víte, co vám vyjde? Určitě jste ani nemuseli spojovat čísla. No, vy jste ale chytré hlavičky!

Smutná pohádka pro kbelské Pramínky a Pramínek I:

Pro Pramínky I ještě přikládáme na zopakování Smutnou pohádku o větru. Společně jsme se nasmáli na saních, tak teď si zazpíváme písničku, která se hodí k počasí za okny, kde se sluníčku nechce ven z peřin, často prší a fouká studený vítr. Už jsme ji společně nacvičovali, pamatujete?

Smutná o větru se zpěvem
Smutná o větru – karaoke verze

A to je pro tento týden všechno. Doufáme, že jste si s námi zazpívali a taky se trochu pobavili. Příští týden jsou prázdniny, tak si je pěkně užijte, jděte do přírody a buďte veselí a zdraví.

Vaše Andrea, Zuzka a Majda

Facebook