Milí Rokytkáčci,

vítám vás na další virtuální zkoušce. Doufám, že jste všichni zdraví a máte čas si občas zazpívat. Tato doba je pro všechny náročná, ale hudbou se můžeme alespoň trochu rozveselit a přijít na jiné myšlenky.

Na jaře jsem vám natáčela rozezpívání, opět se s ním můžete rozezpívávat, ať máte hlásky připravené.

Dnes si zopakujeme písničku od Jolany Saidlové Letní rozjímání. Noty doma máte. Nazpívala jsem vám každý hlas zvlášť. Zejména si několikrát za sebou zazpívejte refrén – Pam, ať přesně víte, jaká je tam melodie.

Letní rozjímání – soprán
Letní rozjímání – alt

Až to budete skvěle umět, zazpívejte si to s nahrávkou obou hlasů dohromady. Když i toto zvládnete dobře, pusťte si nahrávku opačného hlasu než jste vy a zazpívejte si to jako duet. Tím, zjistíte, jestli to perfektně umíte a udržíte svůj hlas. Je to skvělá příprava na jakákoliv budoucí přezkoušení.

Letní rojímání – oba hlasy

Pro mladší děti Rokytky

Již od jara se učíme Carminu Buranu. Většinu už zpíváte krásně, ale na poslední zkoušce jsem si všimla, že někteří máte problém se slovy ve Fortuně. Proto zde máte omalovánku, kterou dostali Pramínci s fonetickým přepisem textu i s nácvikovým videem. Kdo ví, že má ještě nějaké rezervy, zopakujte si Fortunu po frázích. Nasposlouchávejte ji, ať přesně víte, jaká slova zpíváte.

O Fortuna

Na zkoušce jsem vám četla překlad částí Carminy, které zpíváme. Můžete si je v klidu přečíst ještě jednou, ať víte, o čem zpíváte.

A to je pro dnešek všechno. Zpívejte si, opakujte písničky, které zpíváme na zkouškách. V příští zkoušce bych se s vámi ráda spojila po skupinách opravdu online a můžete se těšit na zábavnou soutěž a kvíz po síti 🙂

Všechny moc zdravím

Vaše Andrea

Facebook