Milí Beránci,

moc vás všechny zdravíme! Jelikož se dnes nemůžeme sejít a společně si zazpívat na zkoušce, tak jsme pro vás i vaše rodiče připravily nápady na rozezpívání, různé hudební úkoly, hrátky s rytmem a písničky. Tak se pojďme s chutí pustit do zpívání!

Nejdřív si zahrajeme na zvířátka a pořádně se u toho protáhneme. Představte si, že jste kočičky, posaďte se na zem na paty a krásně si nahoru vytáhněte nejdřív jednu, a pak druhou tlapku. U toho si nezapomeňte ve vysoké poloze pěkně zamňoukat. Potom si klekněte na všechny čtyři a dvakrát vyhrbte „kočičí hřbet“. Jde vám to?

A teď se proměníme v pejsky. Můžete si zkusit zaběhat na všech čtyřech. Pane, to jsme se zadýchali! Víte, jak vypadá udýchaný pes? Všimněte si, že má vyplazený jazyk a velmi rychle dýchá. Zkuste si to taky. Co u toho dělá bříško? Pořádně se hýbe! No, a když jsme se vydýchali, zkusíme si pořádně zaštěkat. Nejdřív jako malé štěňátko (hodně vysoko haf haf), potom jako středně velký pejsek (hláskem zaštěkáme trochu níž) a nakonec zaštěkáme jako bernardýn (hluboko haf).

To je legrace! Jestli chcete, můžete si ještě v leže protřepat nohy a ruce nad hlavou jako brouček, který se přetočil na záda a teď se tomu hodně vysoko směje: chi chi chi:-D.

Rozezpívat se můžete zkusit třeba na nápěvek písničky „Sedí liška pod dubem“. Nejdřív pět tónů nahoru „Sedí liška pod dubem“, a pak pět tónů dolů „Má píšťalku a buben“. Jak na to zjistíte v následujícím videu…

Na minulých zkouškách jsme se společně naučili písničku „Když jsem jel do Prahy“. Níže najdete omalovánku a nahrávku. Nakonec přikládáme i samostatný klavírní podklad pro šikovné sólové zpěváčky;-).

Nahrávka se zpěvem

Když jsem jel do Prahy – se zpěvem

Karaoke verze pro případné sólisty

Když jsem jel do Prahy – karaoke

Mějte se hezky!

Zuzka a Andrea

Facebook