Milí Rokytkáčci,

po poměrně krátké době našeho intenzivního zkoušení se opět musíme přesunout do online prostoru. Doufám, že jen tento týden, abychom se alespoň v menší skupině mohli setkat osobně. I když nebudeme moci zpívat, přesto je spousty věcí, které můžeme dělat, společně se něco naučit a užít si to.

Na rozezpívání si zkuste vzpomenout na alespoň 2 cvičení, která zpíváme. První je okrajové chvění (1. , 3., 5. stupeň jako Ovčáci a zpět ), druhé může být pětitónový běh nahoru nebo dolů, dle libosti 🙂

Dnes si prosím zopakujte Carminu Buranu. Části Amor volat a Tempus est iocundum, už zpíváte krásně, tak si je jen připomeňte. Fortunu si několikrát zazpívejte a hlavně namluvte text, ať přesně víte, jaká slova zpíváte. Zde je nahrávka:

O Fortuna

Na soustředění jsme začali 2 lašské koledy z cyklu Kolednice idú v úpravě Milana Uherka. Noty všichni máte. Zopakujte si slova a zazpívejte s nahrávkou koledu A ja panna malička (z CD Vánoce se Severáčkem I):

A ja panna malička

Poslední úkol je pro odvážlivce:

Vezměte si noty na Preludio od J. S. Bacha a zkuste si to zazpívat s tímto doprovodem, tónina je o půl tónu níž, než ji zpíváme my. Je to původní Preludium č. 3 z Temperovaného klavíru. Hned za preludiem si můžete poslechnout fugu, která k němu také patří.

Pilně zpívejte, a doufám, že se příští týden opět setkáme.

Vaše Andrea

Facebook