O víkendu 19. – 20. září 2020 proběhla v Horních Počernicích krásná akce „Zažít město jinak“. Sobota se nesla ve sportovním duchu, neděle nabídla hudebně-divadelní scénu, pohádkový les, sousedské slavnosti a mnoho dalších aktivit pořádaných místními spolky. Program byl opravdu pestrý a myslel na všechny – rodiny s dětmi, teenagery, dospělé i seniory.

Rokytka byla také přizvána a zpěv dětí ze všech našich sborových oddělení zpestřil program na obou místech konání akce. Nejprve se u Svépravické kapličky představili Beránci, děti z nejmladšího oddělení Rokytky, kteří zazpívali pět vybraných písniček z Devatera pohádek Zdeňka Tölga. Vydařené zpívání Beránků posluchači odměnili velkým potleskem.

Hned po Beráncích vystoupil koncertní sbor Rokytky s programem od vícehlasých lidových písní přes židovskou píseň po Ezopa a brabence, kterou si mohli diváci zazpívat s dětmi. Venkovní zpívání je vždy náročnější, ale našim zpěváčkům se i tak podařilo navodit pěknou atmosféru a potěšit všechny přítomné.

A aby toho zpívání nebylo málo, tak u rybníka Eliška se představilo i prostřední oddělení Rokytky, Pramínek. Pódium stálo přímo u vody, a tak se sem náramně hodily naše námořnické písničky z cyklu Ahoj, moře. Děti zpívaly v pruhovaných tričkách, na pódiu nechyběly necky jako plavidlo pro mořeplavce, roztodivné ryby ani zářící slunce. To navíc krásně svítilo i celé odpoledne na obloze, takže celá podívaná byla krásně letní a radostná!

Děkujeme všem, kteří nám pomohli vystoupení realizovat a těšíme se opět na nějaké další zpívání.

Na našem novém sborovém úložišti naleznete fotografie z této akce:

https://www.zonerama.com/sbor-rokytka/Album/6639122

Facebook