V druhém zářijovém víkendu proběhlo soustředění Rokytky. V pátek se sešla nejen Rokytka, ale i Pramínek II, aby se společně naučili tři části z kantáty Carmina Burana, která by měla proběhnout 9. listopadu v Obecním domě. Pramínci ale především nacvičovali několik písniček z cyklu Ahoj, moře Jana Vičara. Děti přinesly ukázat svoje námořnické oblečení a nacvičovaly choreografii k písničkám a básničkám.

V sobotu už se ve školním átriu, kde zkoušíme, sešly jen děti z Rokytky. Začátek zkoušky jsme věnovali malé rozcvičce a práci s dechem, který je pro zpívání nejdůležitější. Kromě rozezpívání bylo potřeba procvičit i opěrné písničky na stupně, podle kterých intonujeme začáteční tóny v různých tóninách. Zbytek dopoledne utekl jako voda s dolaďováním repertoáru na Babí léto, kde jsme měli po poledni zpívat.

Po výborném obědě se všichni převlékli do nových krojů a společně se vydali do amfiteátru Léta Páně. Festival Babí léto jsme zahájili po úvodním slově Jiřího Holoubka. Děti zazpívaly s chutí několik vícehlasých lidových písní a jednu židovskou s flétnou. Na závěr si s námi diváci mohli zabroukat Ježkovu písničku Ezop a brabenec. A jelikož to dětem v nových krojích moc sluší, nemohlo chybět ani malé focení.

Odpoledne se neslo v duchu odpočinku, her a nacvičování nových skladeb. I když byl den dlouhý a náročný, tak děti byly naprosto skvělé a vše zvládly bezvadně.

V neděli jsem již měli jen dopolední zkoušku. Na dělených zkouškách s Andreou a Zuzkou, jsme zopakovali nové skladby a poté je zkusili dát dohromady. I když bylo venku letně, tak jsme již připravili pár vánočních koled. Rozhodně se máte na vánočních vystoupeních na co těšit.

Soustředění i vystoupení se vydařilo a my se těšíme hned za týden na další zpívání, tentokrát v Horních Počernicích na akci „Zažít město jinak“.

Facebook