Milí Pramínci,

již dva měsíce zpíváme na dálku a nám už se po společném zpívání moc stýská. Co vám? Také už byste rádi přišli na normální zkoušku? Doufáme, že to už brzy bude možné a setkáme se na živo.

Na rozezpívání si tentokrát můžete vybrat jakékoli video z předešlých on-line zkoušek, které se vám líbilo. Zkuste třeba to úplně první.

Postupně se budeme ve všech přípravných odděleních učit „opěrné písničky“. Jsou to známé lidové písně, které většina z vás už určitě někdy slyšela. Tyto písničky je dobré umět, protože každá z nich začíná na nějaký stupeň ve stupnici. Stupňů máme 8. Díky znalosti opěrných písní můžeme lehce začít zpívat v jakékoliv tónině. A to se nám bude hodit nejen při různých jednohlasých písničkách, ale hlavně později při vícehlasých skladbách v Rokytce (každý hlas začíná jiným stupněm).

Tento týden si zazpíváme písničku na 1. stupeň – Ovčáci, čtveráci.

Nejprve si ji můžete s nahrávkou zazpívat.

Ovčáci, čtveráci

A když ji umíme pěkně zazpívat, přidáme i taneček.

Čeká nás také další pokračování notového království, kde se objevil duch Albert (nota a1). Nejen, že se naučíme notu znát a psát, ale také nám Albert vysvětlí, jakou mají noty délku a jak se počítají.

Ondrášek z hornopočernických Pramínků nám poslal další obrázek – krásného delfína v pruhovaném tričku. Moc děkujeme!! Bohužel je to ale jediný nový obrázek a žádná další rybička do naší virtuální galerie nedorazila:-(. Tak se nenechte pobízet, využijte současného deštivějšího/chladnějšího počasí a malujte, protože všechny rybičky budeme potřebovat, až budeme zpívat náš mořský cyklus na koncertě.

Pramínci, zpívejte, tancujte a cvičte, ať nic nezapomenete. Až se opět setkáme, budeme si moci naučené písničky všichni společně zazpívat!

Vaše sbormistryně Andrea a Zuzka

Facebook