ROKYTKA SLAVÍ 5 LET

V dubnu před pěti lety přišlo prvních třináct dětí na zkoušku dětského pěveckého sboru. Tehdy ještě nikdo netušil, že se sbor rozroste na stovku zpěváčků a další 3 oddělení.

Název Rokytka dostal podle řeky, která protéká nejen Dolními Počernicemi, ale také dalšími městskými částmi Prahy. Stejně tak náš sbor spojuje děti z Dolních i Horních Počernic a jejich okolí.

Ve sboru zpívají děti od 3 let v nejmenším přípravném oddělení Beránci. Pro šikovné předškoláky a školáky do 4. třídy máme oddělení Pramínek I a II. V Koncertním sboru Rokytky zpívají děti staršího školního věku, kteří se mohou věnovat náročnějšímu vícehlasému repertoáru.

Za svou pětiletou historii zpívala Rokytka na mnoha akcích Horních i Dolních Počernic, pravidelně pořádá vánoční a jarní koncerty a vystupovala na různých sborových festivalech. Zúčastnili jsme se Rolničkových svátků písní a na soutěžním festivalu Zahrada písní 2018 jsme získali zlaté pásmo.

Letos na jaře byla Rokytka přizvána ke krásnému projektu Carmina Burana s Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) v Obecním domě. Ten bohužel musel být kvůli koronavirové situaci přeložen na podzim. Stejně tak je přeložený i Slavnostní koncert Rokytky. Pevně věříme, že situace se brzy zlepší a obě tyto krásné akce si společně s Rokytkou budeme všichni moci naplno užít!

Děkujeme všem rodičům, přátelům sboru a výboru rodičů, bez nichž bychom nemohli existovat.

Pěkný článek, nejen k této slavnostní příležitosti, právě vyšel také v hornopočernickém e-Zpravodaji.

Facebook