Zkouška Rokytky 22. dubna

Milí rokytkáčci,

zdravím vás a doufám, že jste si v minulých dvou týdnech trochu odpočinuli od školních povinností a třeba si i zazpívali.

Zde máte návod na rozezpívání:

Dnes si zopakujeme další část Carminy Burany. Náš vstup se několikrát opakuje. Nejprve motiv zazpívá baryton. My zpíváme vždy se sopranistkou dohromady. První čas našeho zpívání je 0:40, další 1:35 se sopranistkou a potřetí zpívají všichni 2:02. Poslechtěte a zazpívejte si to celé, ať si celou část naposloucháte. Výslovnost je tak, jak je psaná, bez měkčení.

S Petrou Kolátorovou (naší skvělou klavíristkou) se podíváme do tajů rytmu. V notách najdete různé rytmické hodnoty, které potřebujete znát. Petra pro své klavíristy natočila krásné výukové video a podělila se o ně i s vámi. Tak vzhůru do počítání a tleskání.

Doufám, že jste si všichni zazpívali Si ma ma kaa, zopakovali si Amor volat undique, které budeme na podzim zpívat, abychom nic z toho nezapomněli.

Už se mi moc po společném zpívání stýská, proto neváhejte a posílejte videa, fotky nebo pište přes Whatsapp (skupina Rokytka), ať nám není smutno.

Moc se na vás těším, až se opět uvidíme

Vaše sbormistryně Andrea

Facebook