Informace k 2. pololetí

Vážení rodiče Rokytky,

 

jelikož jsme vstoupili do druhého pololetí, připomínáme a posíláme Vám důležité informace, kterým je třeba věnovat pozornost.

 

Zkoušky Rokytky probíhají takto:

Rokytka v 15.30 do 17.30 hodin v budově 2. stupně ZŠ v Dolních Počernicích

V případě, že se Vaše dítě nemůže zkoušky zúčastnit, omluvte jej pokud možno předem u paní sbormistryně Andrey Čančarové buď telefonicky na čísle 774 082 980 nebo mailem na cancarova@sbor-rokytka.cz (na tomto kontaktu získáte i veškeré informace). Nebo na následující zkoušku dejte dítěti písemnou omluvenku.

 

Na zkoušky děti potřebují podepsané pevné desky A4 na noty. Noty je nutné nosit na každou zkoušku. V rámci hodiny bude příležitostně probíhat i výuka hudební nauky. Prosíme, ptejte se dětí po každé zkoušce „co je nového“, budeme vám průběžně posílat lístečky s aktuálními informacemi. Informační lístečky rozesíláme také e-mailem a najdete je na webu Rokytky www.sbor-rokytka.cz v sekci „Pro rodiče“ pod heslem: rokytka2019

 

Na koncerty mají děti sborová trička a k nim potřebujete černé kalhoty a černé baleríny (chlapci společenské černé boty, ne sportovní).

V současné době necháváme šít nové kroje Rokytky. Děvčata budou mít zavinovací sukni, bílé nebo černé tričko a bolerko, černé baleríny (vlastní). Chlapci budou mít modrou košili a černé společenské kalhoty a černé společenské boty. Černé společenské kalhoty a boty je nutné pořídit vlastní.    

Finanční podmínky:

Sborový příspěvek je cca 90,- Kč za hodinu sborového zpěvu, na pololetí je fixní částka 1450,- Kč. Částku prosím zaplaťte na účet číslo: 2301094601/2010 (Fio banka), do poznámky napište jméno dítěte a Rokytka. Poslední termín platby je 15. března 2020.

 

Hlasová průprava:

Jedná se o individuální hlasovku, kdy ve skupince 3 až 4 dětí každého individuálně učíme správně dýchat, intonovat a používat zdravě a přirozeně svůj hlas. Může to být i příprava pro sólisty z nichž se někteří účastní sólových soutěží.

Tyto hodiny, po přihlášení dostatku dětí, budou probíhat vždy v pondělí od 17:00 do 17:45 hodin nebo od 17:45 do 18:30 hodin a ve středu v 14:30 – 15:15 hodin.

Finanční podmínky na pololetí: Platba je 1420,- Kč. Přihlásit se můžete u sbormistryň buď přes email, nebo osobně.

Soustředění Rokytky 11. – 15. března 2020.

Carmina burana v Obecním domě v pondělí 6. dubna 2020. Rokytka byla požádána o spolupráci na projektu Carmina burana od Carla Orffa v Obecním domě s Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) a Bohemian Prague Choir. Je to velmi prestižní záležitost. Zkouška bude v neděli 5. dubna v 10 – 15 hodin v Kulturním centru Novordvorská. Přesné informace dostanete.

 

Slavnostní jarní koncert v kobyliském SELESIÁNSKÉM DIVADLE se bude konat v pátek 8. května 2020 (sváteční den) – rezervujte si, prosím, tento termín. Je to nejdůležitější koncert celého školního roku!

Koncertní zájezd Rokytky do Říčan u Prahy 22. a 23. května. Přesné informace včas dostanete

Také se uskuteční tradiční opékání buřtů na farní zahradě v Dolních Počernicích jako poděkování za uplynulou sezónu. Přesný datum se včas dozvíte, počítejte se středou 2. nebo 3. týden v červnu.

V nové sezóně 2020/21:

  1. – 15. listopadu Porta Musicae v Novém Jičíně – sborová soutěž
Facebook