Generální zkoušky na Vánoční koncert

Vážení rodiče Pramínků,

Věnujte, prosím, pozornost následujícím informacím:

V pondělí 9. prosince je generální zkouška pro všechny Pramínky i z Horních Počernic v 15:15 – 16:45 hodin. Děti zde dostanou sborové tričko, hornopočerničtí a kbelští i na své zkoušce. Můžete si jej buď pronajmout za 50,- Kč na rok nebo koupit za 200,-Kč.

Sraz na generální zkoušku Pramínků je v sobotu 14. prosince v 15:00 hodin KD Kyje ve sborových tričkách. Všichni Pramínci budou mít černý nebo bílý spodek: děvčata černé/bílé kalhoty/legíny, nebo sukně a tělové/bílé punčocháče, černé/bílé boty (balerínky nebo cvičky); chlapci černé kalhoty a černé společenské boty (ne sportovní).

Prosíme několik hlídacích maminek nebo tatínků o pomoc při generální zkoušce a při koncertě. Nahlaste se prosím sbormistryním. Děti si po svém odzpívání půjdou sednout do sálu na vyhrazená místa. Zde je potřebujeme přihlédnout, aby poslouchali a nerušili koncert. Učíme si být aktivními posluchači.

V souvislosti s konáním velkého koncertu bychom Vás chtěly požádat o vytvoření koncertního prostředí pro Vaše děti. Věřte, že je pro děti velmi náročné vydržet stát a soustředěně odzpívat naučené skladby a poté se posadit do hlediště a poslouchat ostatní děti. Bohužel nám koncerty poslední dobou ztěžují rodiče, kteří se do skladeb nahlas baví, telefonují a nechají pobíhat, hlučet, případně svačit své malé děti. To vše ruší nejen zpívající děti a sbormistryně, ale i publikum, které si výkon sboru chce v klidu poslechnout. Prosíme tedy, pojměte koncert jako slavnostní příležitost a berte i toto vystoupení jako příležitost naučit své děti společenskému chování při koncertech. Velmi Vám děkujeme za pochopení a vstřícnost.

 

V pondělí 16. prosince proběhne poslední zkouška Pramínku z Dolních Počernic v tomto kalendářním roce. Uděláme si s dětmi vánoční besídku v rámci zkoušky s vánoční atmosférou a stromečkem. Bylo by hezké, kdyby alespoň některé své kamarády obdarovaly děti nějakou drobností, mohou přinést i malou ochutnávku cukroví. Kdo z dětí hraje na nějaký hudební nástroj, může si připravit vystoupení (skladbu, písničku, básničku). Po novém roce se sejdeme v pondělí 6. ledna.

Pramínci z Horních Počernic budou mít poslední zkoušku ve čtvrtek 12. prosince. V závěru zkoušky též proběhne malá besídka, jako v Dolních. Po novém roce je první zkouška 9. ledna.

 

Zavírání Vánoc na Chvalské tvrzi:

 

Neděle 12. ledna Zavírání Vánoc na Chvalech v Horních Počernicích. Sraz v 13:40 hodin u chvalské tvrze vedle kostela. Samotné vystoupení je ve 14:20 na nádvoří tvrze. Prosíme, dejte dětem teplé oblečení, zpíváme venku. Vystoupení bude trvat cca 20 minut. Prosíme hlídací maminky nebo tatínky o pomoc s dětmi před vystoupením. Děkujeme.

 

 

Těšíme se na setkání při koncertě i dalších vystoupeních

 

Andrea Čančarová, Zuzana Celerýnová, Magdaléna Hochmanová a výbor Rokytky

Facebook

Comments are closed.