ahoj

Fotografie z rozlučky se školním rokem

Letos jsme se rozloučili se školním rokem tradičním opékáním buřtů na farní zahradě pro naše zpěváčky, jejich rodiny a hosty. Jako vždy jsme si zazpívali táborákové písničky s kytarou, popovídali, zahráli si několik her a proběhlo focení celého sboru v parku. I když to ze začátku vypadalo na pořádnou bouřku, počasí nám přálo vše proběhlo dobře.

Velice děkuji našemu Dream Teamu z výboru Rokytky, který akci připravoval a všem rodičům a dětem za účast a celý školní rok.

 

Zde jsou všechny fotografie z opékačky od Josefa Nožičky

 

Rozlučka se školním rokem

Vážení rodiče našich sborových dětí.

ve středu 19. června od 17. hodin na farní zahradě v Dolních Počernicích (u kruhového objezdu vedle ZŠ) je pro všechny děti a jejich rodiny přichystané posezení s opekáním buřtů a rozlučka se školním rokem. K dispozici budou buřty, klacíky i nealkoholické nápoje. Kdo chce, může také přispět nějakou pochutinou (třeba sladkou). S sebou si vezměte piknikovou deku. Berte to jako příležitost setkání celé sborové rodiny, kde si můžete i zazpívat s kytarou táborákové písničky. Rokytkové i jiné zpěvníčky s sebou a další kytary vítány.

DŮLEŽITÉ: v rámci posezení proběhne také hromadné focení dětí ve sborových tričkách. Dejte prosím dětem sebou koncertní oblečení, do kterého se převléknou jen na focení. Focení proběhne v cca 18. hodin.

 

Prosím o nahlášení počtu rodinných příslušníků (kvůli občerstvení) na mail cancarova@sbor-rokytka.cz nebo sms na tel 774 082 980.

Fotografie z koncertu Rokytky

Podívejte se na krásné fotky Josefa Nožičky z letošního Koncertu Rokytky, který se konal v neděli 2. června v KD Kyje. Děti zpívali i tančili krásně a je to také na fotografiích vidět.

Velmi děkuji výboru Rokytky za skvělou organizaci a také všem hlídacím maminkám. Bez vaší pomoci bychom se neobešli.

Zde je také odkaz na všechny fotografie i videa z koncertu v plném velikosti.

Otevřené hodiny ve všech odděleních

Po celý červen jsou otevřené hodiny ve všech přípravných odděleních i v koncertním sboru. Případní zájmci si mohou vyzkoušet zpívání ve sboru a zapsat se do příslušného oddělení.

Nebojte se a přijďte si zazpívat.

 

Koncert Rokytky

Srdečně zveme na Koncert Rokytky, kterým  zakončíme tuto sezónu. Představí se obě přípravná oddělení Beránci a Pramínek, vystoupí sólistky Rokytky s částí svého soutěžního repertoáru a celý koncert zakončí Rokytka se zbrusu novým programem.

Koncert se koná v neděli 2. června v KD Kyje v 17:30 hodin.

 

Soustředění Rokytky. Den čtvrtý a pátý.

Sobotu jsme opět začali pohybem na čerstvém vzduchu.  Díky tomu se všichni dokonale probudili a naladili na aktivity během dne. 

Dopolední zkouška  se nesla ve znamení dělených zkoušek, kde jsme nacvičovali nové skladby. Také jsme některé začali dávat dohromady, aby se děti mohli začít těšit na výsledný vícehlas. 

Po polední klidu si děti zahrály tiché hry na zahradě, aby moc neunavily hlasivky, protože je ještě čekalo přezkoušení. Už od příjezdu jsme občas z nějaké části domu zaslechli zkoušející duo nebo trio. 

Na večerní program se děti moc těšily, protože si jako téma zvolily pyžamovou párty. Všichhni jsme byli zvědaví na různé pyžamové kreace, některé z nich jsme nakonec ocenili v různých kategoriích . Celý večer se zpívalo, hráli se hry a zakončilo se malou světélkovací show se svítícími náramky.

Nedělní dopoledne už se balilo, uklízelo a vyhodnocovali se hry. Ocenili jsme některé skladatelské nápady u zadaného zhudebnění básničky a každý dostal diplom s vtipným komentářem Majdy.

Děkuji všem dospělákům, kteří se na soustředění podíleli, protože letošní soustředění se velice povedlo.       

Soustředění Rokytky. Den třetí.

Na dnešní den jsme dětem nachystali velmi nabitý program. Ráno překvapivě začalo rozcvičkou na čerstvém vzduchu, výbornou snídaní a rozezpíváním s trochou hudební teorie. Za dopoledne se nám povedlo nahrát další dvě skladby na CD, ze kterých mám velmi dobrý pocit a načít další nové skladby. Děti zpívají den ode dne lépe.

Odpolední hra byla trochu naučná, kreativní, ozdravná i dobrodružná. Děti plnily úkoly, proběhly se na čerstvém vzduchu a svačina během chvíle zmizela. Na večerní program si každý hlas připravil hru pro ostatní. Hry byly naprosto skvělé a všichni se dobře bavili. 

Po tak zábavném dni se děti s chutí zahrabaly do postelí a v celé ubytovně už je klid.   

 

Soustředění Rokytky. Den druhý.

Dnešní den byl ve znamení zkoušení a nahrávání prvních dvou písniček na CD. Mám radost, že jsme začali nové, již náročnější skladby na Jarní koncert a připravili další písničky na nahrávání. 

Abychom jenom nezpívali, tak si děti zaběhaly a provětraly se na čerstvém vzduchu. Tentokrát jsme se pohybovali v okolí chaloupky. Děti si hrály na balónky, pumpičky a špendlíky. Pak jsme se proměnili ve zvířátka a hledali jsme své příbuzné. Popovídali jsme si hlasitě  i pantomimicky. Nakonec jsme se jako housenky snažily ukrát si navzájem ocásky – šátky.

Pěkně odpočatí jsme se pak dali do nahrávání písní. Pro děti to byla první zkušenost s nahrávací technikou a natáčení si moc užily.

Večer začal malou oslavou narozenin jedné členky a následoval poslechový večer. Poslechli jsme si většinu skladeb, které nově studujeme, někdy v několika interpretacích a byla jsem ráda, že se děti vehementně zapojily do diskuze.

 

 

Soustředění v Oldřichově v Hájích

Po pohodové cestě jsme v pořádku dorazili na místo.

Po příjezdu se všechny děti zvládly zabydlet a navečeřet. Naše soustředění jsme zahájili zkouškou a představením první hry, která bude probíhat po celý pobyt.

Všichni jsou již spokojeně v postýlkách a doufám, že se na zítra dobře vyspí.

Všem přejeme dobrou noc.   

Vítězství v sólové pěvecké soutěži

V sobotu 26. ledna se dvě členky Rokytky zúčastnili pěvecké soutěže Allegro 2019 v sólové pěvecké kategorii. Aneta Römischová a Zuzana Davidová za doprovodu Petry Kolátorové získali 1. místa. Zpívali krásně a my gratulujeme.