ahoj

Reportáž ze Zavírání Vánoc na Chvalském zámku

Stalo se již tradicí, že přípravná oddělení Rokytky doprovázejí na začátku ledna příchod tří králů na Chvalský zámek v Horních Počernicích a společně se slavnostním průvodem se při této milé příležitosti loučí s Vánocemi. Nebylo tomu jinak ani letos.
V neděli 12. ledna ve 14:00 hodin vyrazil průvod v čele se třemi králi, velbloudy a lamami na nádvoří zámku. Tři králové se poklonili Svaté rodině v kočárovně a pro zaplněné nádvoří zazpívali nejprve naši nejmladší zpěváčci z oddělení Beránků, a poté starší přípravný sbor Pramínku. Své vstoupení děti uzavřely společnou koledou „Pásli ovce Valaši“.
Odpoledne na Chvalském zámku se vydařilo se vším všudy, včetně krásného slunečného počasí.

Zuzana Celerýnová

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE:

Pozvánka na Zavírání Vánoc

Srdečně zveme na Zavírání Vánoc na Chvalském zámku v Horních Počernicích v neděli 12. ledna 2020. 

Těšit se můžete na průvod Tří králů s velbloudy, který dojde na nádvoří Chvaslkého zámku. Zde zazpívají vánoční repertoár přípravná oddělení Rokytky, Beránci a Pramínek pod vedením Magdalény Hochmanové a Zuzany Celerýnové.

Fotografie z Vánočního koncertu Rokytky

V sobotu 14. prosince se konal Vánoční koncert Rokytky v KD Kyje. Představila se všechna oddělení, Beránci a Pramínek a koncertní sbor Rokytky s krásným vánočním programem. Beránci v koledě „Josefe, ty strážce náš“ jemně pohoupali a něžně zazpívali plyšáčkům v náručí. Pramínek zase předvedl, jak se hraje na housle, dudy a basu a představil publiku, jak se koleduje v Krkonoších. Rokytka se představila koledami od středověké Žákovské koledy po moderního Brusiče mráze od Miroslava Raichla. Na závěr si děti z Rokytky a Pramínku společně zazpívaly Pásli ovce, Valaši a Narodil se Kristus Pán, k čemuž přizvaly celé obecenstvo.

Podívejte se na krásné fotografie Josefa Nožičky

Celé album je zde

Pozvánka na Vánoční koncert Rokytky

V sobotu 14. prosince v 17 hodin se uskuteční již 5. tradiční Vánoční koncert Rokytky.

Vystoupí na něm přípravná oddělení Beránci, Pramínek I a II, a koncertní sbor Rokytky za vedení sbormistryní přípravných oddělení Magdalény Hochmanové a Zuzany Celerýnové a sbomistryně koncertního sboru Andrey Čančarové Houfkové. Děti doprovodí na klavír Petra Kolátorová. 

Těšit se můžete na vánoční repertoár od vánočních písní po lidové koledy.

 

Mikulášská nadílka v Dolních Počernicích

V sobotu 7. prosince proběhla v Dolních Počernicích krásná akce Mikulášská nadílka. Děti se převlékly do staročeského a průvodem za svatou rodinou se šly do živého Betléma poklonit Ježíškovi a darovat mu jablíčko. Rokytka zde přednesla půlhodinový vánoční program. Od umělých vánočních písní po nejznámější koledy. Děti se doprovodili na různé perkuse. Na závěr si všichni společně s diváky zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán.

 

Hornopočernické Beránky a Pramínky navštívil Mikuláš

Ve čtvrtek 5. prosince zavítala na zkoušky Beránků a Pramínku v Mumraji mikulášská družina. Děti v té době právě nacvičovaly koledy na blížící se vánoční koncert, a tak Mikulášovi zazpívaly jednu písničku ze svého vánočního repertoáru. A jelikož se na děti přišli podívat i jejich rodiče, byla to pro naše malé zpěváčky vlastně taková malá veřejná generálka. 
Vše se hezky povedlo a děti dostali od Mikuláše s andělem krásnou nadílku.
 
Zuzana Celerýnová
 
 

Pozvánka na Mikulášskou nadílku

Srdečně zveme na Mikulášskou nadílku v Dolních Počernicích. Akce se koná v sobotu 7. prosince 2019. Již tradičně na ní vystoupí děti koncertního sboru Rokytky v 16 hodin v areálu Infocentra a knihovny. Děti se ve staročeském oblečení pokloní Ježískovi v Betlémě a zazpívají zhruba půlhodinový program vánočních písní a koled.

Rokytka na Adventních trzích

V neděli 1. prosince vystoupila Rokytka v rámci akce Adventní trhy, rozsvícení vánočního stromu a Ježíškova pošta.

Letos nám počasí přálo, takže jsme se na vánoční zpívání moc těšili. Po příchodu do areálu chvalského zámku jsme se nejprve rozezpívali v nově zrekontruované Stodole. Měli jsme tak možnost si v tomto prostoru zazpívat a otestovat akustiku velkého sálu. 

Na pódiu jsme se prostřídali s místním dětským sborem ze ZUŠ. Děti zpívaly s radostným nadšením a závěrečnou koledou Fum, fum skoro přítomné diváky roztančily. Hned poté se po projevu paní starostky rozzářil vánoční stromek a my si mohli plně vychutnat atmosféru nadcházejícího těšení se na Ježíška. 

Děkujeme za pozvání organizátorům z Chvalského zámku a budeme těšit opět příští rok.