ahoj

Soustředění Rokytky. Den čtvrtý a pátý.

Sobotu jsme opět začali pohybem na čerstvém vzduchu.  Díky tomu se všichni dokonale probudili a naladili na aktivity během dne. 

Dopolední zkouška  se nesla ve znamení dělených zkoušek, kde jsme nacvičovali nové skladby. Také jsme některé začali dávat dohromady, aby se děti mohli začít těšit na výsledný vícehlas. 

Po polední klidu si děti zahrály tiché hry na zahradě, aby moc neunavily hlasivky, protože je ještě čekalo přezkoušení. Už od příjezdu jsme občas z nějaké části domu zaslechli zkoušející duo nebo trio. 

Na večerní program se děti moc těšily, protože si jako téma zvolily pyžamovou párty. Všichhni jsme byli zvědaví na různé pyžamové kreace, některé z nich jsme nakonec ocenili v různých kategoriích . Celý večer se zpívalo, hráli se hry a zakončilo se malou světélkovací show se svítícími náramky.

Nedělní dopoledne už se balilo, uklízelo a vyhodnocovali se hry. Ocenili jsme některé skladatelské nápady u zadaného zhudebnění básničky a každý dostal diplom s vtipným komentářem Majdy.

Děkuji všem dospělákům, kteří se na soustředění podíleli, protože letošní soustředění se velice povedlo.       

Soustředění Rokytky. Den třetí.

Na dnešní den jsme dětem nachystali velmi nabitý program. Ráno překvapivě začalo rozcvičkou na čerstvém vzduchu, výbornou snídaní a rozezpíváním s trochou hudební teorie. Za dopoledne se nám povedlo nahrát další dvě skladby na CD, ze kterých mám velmi dobrý pocit a načít další nové skladby. Děti zpívají den ode dne lépe.

Odpolední hra byla trochu naučná, kreativní, ozdravná i dobrodružná. Děti plnily úkoly, proběhly se na čerstvém vzduchu a svačina během chvíle zmizela. Na večerní program si každý hlas připravil hru pro ostatní. Hry byly naprosto skvělé a všichni se dobře bavili. 

Po tak zábavném dni se děti s chutí zahrabaly do postelí a v celé ubytovně už je klid.   

 

Soustředění Rokytky. Den druhý.

Dnešní den byl ve znamení zkoušení a nahrávání prvních dvou písniček na CD. Mám radost, že jsme začali nové, již náročnější skladby na Jarní koncert a připravili další písničky na nahrávání. 

Abychom jenom nezpívali, tak si děti zaběhaly a provětraly se na čerstvém vzduchu. Tentokrát jsme se pohybovali v okolí chaloupky. Děti si hrály na balónky, pumpičky a špendlíky. Pak jsme se proměnili ve zvířátka a hledali jsme své příbuzné. Popovídali jsme si hlasitě  i pantomimicky. Nakonec jsme se jako housenky snažily ukrát si navzájem ocásky – šátky.

Pěkně odpočatí jsme se pak dali do nahrávání písní. Pro děti to byla první zkušenost s nahrávací technikou a natáčení si moc užily.

Večer začal malou oslavou narozenin jedné členky a následoval poslechový večer. Poslechli jsme si většinu skladeb, které nově studujeme, někdy v několika interpretacích a byla jsem ráda, že se děti vehementně zapojily do diskuze.

 

 

Soustředění v Oldřichově v Hájích

Po pohodové cestě jsme v pořádku dorazili na místo.

Po příjezdu se všechny děti zvládly zabydlet a navečeřet. Naše soustředění jsme zahájili zkouškou a představením první hry, která bude probíhat po celý pobyt.

Všichni jsou již spokojeně v postýlkách a doufám, že se na zítra dobře vyspí.

Všem přejeme dobrou noc.   

Vítězství v sólové pěvecké soutěži

V sobotu 26. ledna se dvě členky Rokytky zúčastnili pěvecké soutěže Allegro 2019 v sólové pěvecké kategorii. Aneta Römischová a Zuzana Davidová za doprovodu Petry Kolátorové získali 1. místa. Zpívali krásně a my gratulujeme.

Zavírání Vánoc na Chvalské tvrzi

V neděli 6. ledna vystoupili přípravné sbory Rokytky, Pramínci a Beránci na každoroční akci Zavírání Vánoc na Chvalské tvrzi v Horních Počernicích. Jako vždy nechyběl průvod tří králů na velbloudech. Děti radostně zazpívali vánoční písně a koledy, a za to je diváci odměnili velkým potleskem.

Zde jsou krásné fotografie Evy Nožičkové 

 

Vánoční koncert Rokytky

Vyvrcholením celého vánočního maratonu zkoušek a vystoupení byl Vánoční koncert Rokytky v Kulturním domě Kyje. Divákům se představila všechna oddělení Rokytky. Beránci zazpívali dvě vánoční písničky. Poté je vystřídali Pramínci, kteří si připravili malé pásmo vánočních písní z cyklu Jolany Saidlové – Zimní sen. Rokytka zazpívala vánoční repertoár středověkých i staročeských koled. Hostem na tomto koncertě byl Vít Fanta, který svým krásným basem zazpíval tři barokní koledy a také si v druhé půlce zahrál sv. Josefa.

Největším vrcholem celého koncertu se stala Hra s jesličkami Pavla Jurkoviče. Zde se děti z celého sboru proměnili v divadelní herce a herečky. Jeviště se zaplnilo pastýři, ovečkami, anděli, třemi králi a svatou rodinou. Celý sál se přenesl o dva tisíce let zpět, aby oslavil narození Ježíška. Celý koncert provázela jedinečná atmosféra nadcházejících vánočních svátků.

Zde se můžete podívat na všechny krásné fotografie manželů Nožičkových.

Mikulášská nadílka

Adventní dobu jsme již tradičně zahájili více jak půlhodinovým programem na Mikulášské nadílce v Dolních Počernicích. Tato akce je vždy krásná a velmi se na ni těšíme. Děti z Rokytky se oblékly do staročeských krojů a průvodem za svatou rodinou se poklonily Ježíškovi v Betlémě, kde mu darovaly jablíčko. Poté se celý sbor přesunul před knihovnu, kde zazpíval adventní a vánoční program. Rokytka si letos také vypůjčila ozvučné zařízení, takže vše bylo krásně slyšet.

   Hned další den na první adventní neděli se Rokytka představila v Horních Počernicích na Adventních trzích a Ježíškově poště. I navzdory velké nepřízni počasí se vystoupení velice povedlo a doufáme, že jsme diváky alespoň trochu zahřáli krásným zpěvem.

Foto – manželé Nožičkovi

Vítání občánků

V polovině listopadu měla Rokytka příležitost potěšit svým zpěvem rodiče a jejich malé ratolesti při vítání občánků v Trámovém sále v Dolních Počernicích. Děti zazpívaly tři přísničky – Halý, dítě, Kytička pro maminku a lidovou Našel sem jo pytliček.

Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

Ve čtvrtek 25. října 2018 jsme si připomněli 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Již tradičně nemohla Rokytka při této příležitosti chybět.

Každý rok doprovází oslavu lampionový průvod. Letos netradičně byl zahájen před dolnopočernickým hřbitovem. Důvodem bylo zasazení lípy, tedy Stromu republiky. 

Na naše oslavy a sázení výroční lípy se přijel podívat sám T. G. Masaryk na svém oblíbeném hnědákovi.

Nejdříve řekl pár slov k výročí pan Jirsák. Po proslovu pana starosty, který s námi krátce nahlédl do naší československé  a posléze i samostatné české historie, jsme si za doprovodu počernického dětského sboru Rokytka společně zazpívali českou národní hymnu.

Po prvním výkopu pana starosty, mohl každý účastník oslav hodit hrst hlíny na výroční lípu. A poté jsme se zařadili do lampionového průvodu, který prošel zámeckým parkem a na hrázi rybníka byl zakončen slavnostním ohňostrojem.

Za fotografie děkujeme Josefu Nožičkovi.