ahoj

Vánoční koncert Rokytky

Vyvrcholením celého vánočního maratonu zkoušek a vystoupení byl Vánoční koncert Rokytky v Kulturním domě Kyje. Divákům se představila všechna oddělení Rokytky. Beránci zazpívali dvě vánoční písničky. Poté je vystřídali Pramínci, kteří si připravili malé pásmo vánočních písní z cyklu Jolany Saidlové – Zimní sen. Rokytka zazpívala vánoční repertoár středověkých i staročeských koled. Hostem na tomto koncertě byl Vít Fanta, který svým krásným basem zazpíval tři barokní koledy a také si v druhé půlce zahrál sv. Josefa.

Největším vrcholem celého koncertu se stala Hra s jesličkami Pavla Jurkoviče. Zde se děti z celého sboru proměnili v divadelní herce a herečky. Jeviště se zaplnilo pastýři, ovečkami, anděli, třemi králi a svatou rodinou. Celý sál se přenesl o dva tisíce let zpět, aby oslavil narození Ježíška. Celý koncert provázela jedinečná atmosféra nadcházejících vánočních svátků.

Zde se můžete podívat na všechny krásné fotografie manželů Nožičkových.

Mikulášská nadílka

Adventní dobu jsme již tradičně zahájili více jak půlhodinovým programem na Mikulášské nadílce v Dolních Počernicích. Tato akce je vždy krásná a velmi se na ni těšíme. Děti z Rokytky se oblékly do staročeských krojů a průvodem za svatou rodinou se poklonily Ježíškovi v Betlémě, kde mu darovaly jablíčko. Poté se celý sbor přesunul před knihovnu, kde zazpíval adventní a vánoční program. Rokytka si letos také vypůjčila ozvučné zařízení, takže vše bylo krásně slyšet.

   Hned další den na první adventní neděli se Rokytka představila v Horních Počernicích na Adventních trzích a Ježíškově poště. I navzdory velké nepřízni počasí se vystoupení velice povedlo a doufáme, že jsme diváky alespoň trochu zahřáli krásným zpěvem.

Foto – manželé Nožičkovi

Aprílové Rolničkové svátky písní

Prvního aprílového dne se Rokytka zúčastnila sborového festivalu Rolničkové svátky písní. Hned ráno jsme se sešli u Salesiánského divadla v Kobylisích, kde probíhaly všechny zkoušky i koncert. Ujala se nás hosteska z řad nejstarších členek pořádajícího sboru Rolnička a zavedla nás do šatny. Zde jsme se mohli v klidu rozezpívat a připravit na zvukovou zkoušku na jevišti. Pokračuj123