ahoj

Informace k opékání buřtů

Vážení rodiče,

 

ve středu 19. června od 17. hodin na farní zahradě v Dolních Počernicích (u kruhového objezdu vedle ZŠ) je pro všechny děti a jejich rodiny přichystané posezení s opekáním buřtů. K dispozici budou buřty, klacíky i nealkoholické nápoje. Kdo chce, může také přispět nějakou pochutinou (třeba sladkou). S sebou si vezměte piknikovou deku. Berte to jako příležitost setkání celé sborové rodiny, kde si můžete i zazpívat s kytarou táborákové písničky. Rokytkové i jiné zpěvníčky s sebou a další kytary vítány.

DŮLEŽITÉ: v rámci posezení proběhne také hromadné focení dětí ve sborových tričkách. Dejte prosím dětem sebou koncertní oblečení, do kterého se převléknou jen na focení. Focení proběhne v cca 18. hodin.

 

Prosím o nahlášení počtu rodinných příslušníků (kvůli občerstvení) na mail cancarova@sbor-rokytka.cz nebo sms na tel 774 082 980.

Poslední zkouška Rokytky se bude konat ve středu 19. června, do té doby zkoušky probíhají jako obvykle. Zkouška bude spojená s malou besídkou, kdy se děti mohou navzájem pochlubit nějakou další nejlépe hudební dovedností. Kdo hraje na hudební nástroj, může si svůj nástroj donést a předvést nacvičenou skladbu (klavír zde máme).

Seznamy dětí (postupy) a časy zkoušek budou na konci června vyvěšené na webu Rokytky.

Za celé vedení a výbor Rokytky všem přeji krásné léto a budeme se těšit na Vás a Vaše děti v novém školním roce.

Andrea Čančarová Houfková a výbor Rokytky

Informace ke Koncertu Rokytky

Vážení rodiče Rokytky,

Věnujte, prosím, pozornost následujícím informacím:

Čeká nás Koncert Rokytky, který se koná 2. června v 17:30 hodin v KD Kyje. Sraz na generální zkoušku Rokytky je v neděli v 13:40 hodin v KD Kyje. Všichni budou mít sborová trička, černé kalhoty a černé společenské boty nebo baleríny (ne sportovní ani zimní), dívky do bot silonové ponožky (ne barevné nebo bílé). Dívky sčesané vlasy dozadu nebo čelenky či sponky, aby to dětem slušelo.

Pokud někdo vlastníte ruční klakson, ať jej vezme Vaše dítě na zkoušku Rokytky. Potřebovali bychom ho k písničce.

Vyzkoušejte prosím dětem sborové tričko.

Prosíme několik hlídacích maminek nebo tatínků o pomoc při generální zkoušce a při koncertě. Instrukce dostanete na generální zkoušce. Je potřeba se nahlásit předem sbormistryním buď po zkoušce nebo mailem.

!!!V souvislosti s konáním velkého koncertu bychom Vás chtěly požádat o vytvoření koncertního prostředí pro Vaše děti. Věřte, že je pro děti velmi náročné vydržet stát a soustředěně odzpívat naučené skladby a poté se posadit do hlediště a poslouchat ostatní děti. Bohužel nám koncerty poslední dobou ztěžují rodiče, kteří se do skladeb nahlas baví, telefonují a nechají pobíhat, hlučet, případně svačit své malé děti. To vše ruší nejen zpívající děti a sbormistryně, ale i publikum, které si výkon sboru chce v klidu poslechnout. Prosíme tedy, pojměte koncert jako slavnostní příležitost a berte i toto vystoupení jako příležitost naučit své děti společenskému chování při koncertech. Velmi Vám děkujeme za pochopení a vstřícnost.

V zákulisí a u vstupu se budou pohybovat především členové výboru Rokytky a hlídací rodiče, kteří budou mít příslušnou visačku. Buďte k nim prosím slušní a ohleduplní. Vše dělají dobrovolně a ve svém volném čase. !!!

 

 

Další akce:

 

Tradiční opékání buřtů na farní zahradě v Dolních Počernicích se sborovým focením v parku na propagační foto. Termín se během 2 týdnů dozvíte.  

 

Těšíme se na setkání při koncertě i dalších vystoupeních

 

Andrea Čančarová, Magdaléna Hochmanová a výbor Rokytky

Informace k soustředění Rokytky

Vážení rodiče,
soustředění Rokytky se koná 6. – 10. března 2019  v Oldřichově v Hájích.
 
Sraz je ve středu 6. března v 15:40 hodin u ZŠ Dolní Počernice (budova 1. stupně), odjezd je v 16 hodin objednaným autobusem.
 
Příjezd je v neděli 10. března k ZŠ cca v 13 hodin.
 
DŮLEŽITÉ: u odjezdu odevzdejte léky, pokud dítě užívá (s instrukcemi) a všichni musí mít s sebou kopii zdravotní karty
 
Pokud budete mít nějaké dotazy ohledně soustředění, tuto středu 27. února v 16:30h, bude ve škole Hana Römischová (členka výboru a hlídací maminka), která Vám vše zodpoví nebo vysvětlí. Jezdí s námi každý rok.
 
Mobilní telefony nedoporučujeme, zvláště u mladších dětí (je tam špatný signál). Pokud se budete chtít informavat nebo s dítětem mluvit, lze zavolat na můj telefon 774 082 980 (nejlépe mezi 13 – 15 hodinou). Pokud telefon nezvednu, zkoušíme. Pokud by se něco dělo, vždy voláme rodičům. Každý den se pokusíme dát na web zprávu a když se najde lepší připojení, tak i fotky.
Na sobotní večer si děti ohlasovaly pyžamovou párty, kde bude soutěž o nejoriginálnější pyžamovou kreaci. Kreativitě se meze nekladou 🙂
 
Hráči na kytaru nebo jiný nástroj, se kterým se chtějí připojit k muzicírování táborákových písniček, jsou vítáni. Hudební nástroj vlastní.
 
Prosíme, kdo ještě nezaplatil platbu za soustředění, nechť tak urychleně učiní:
částka je 1850,- Kč převodem na účet Rokytky č. ú. 2301094601/2010 (Fio banka), do poznámky uvést jméno dítěte (nikoliv jméno majitele účtu) a označení platby: Soustředění Oldřichov  Rokytka 3/2019.  
 

Návratka s hlavními informacemi zde

 
S celým týmem se těšíme na pohodové soustředění
 
Informace z návratky:
 

Informace k začátku školního roku 2018/19

Vážení rodiče Rokytky,

vítáme Vás i Vaše děti v novém školním roce a máme pro Vás důležité informace.

Věnujte jim prosím náležitou pozornost.

Zkouška Rokytky bude probíhat ve středu v 15:30 – 16:50 hodin v budově 2. stupně ZŠ.

Děti, které navštěvují družinu v ZŠ v Dolních Počernicích, budeme vyzvedávat 15 minut před začátkem zkoušky, ostatní děti prosím přiveďte k hlavnímu vchodu budovy 2. stupně (budova u sportovního hřiště) nejpozději 10 minut před začátkem zkoušky. Po zkoušce je před budovou opět předáme nebo odvedeme zpátky do družiny.

POZOR NOVÉ!!!

Po zkoušce Rokytky v 16:55 – 17:30 hodin bude doučování 1. ročníků Rokytky. Zkouška je povinná pro všechny nové děti, které postoupily z Pramínku nebo nastoupily rovnou do Rokytky. Zde se budou doučovat skladby, které již Rokytka umí a nechá si jej na repertoáru i v následující sezóně.

Děti se přezouvají ve vstupu u šaten, kde nemají vlastní skříňku. Proto dejte prosím dětem igelitovou tašku na obuv a podepište jim přezůvky i veškerou obuv, pro případ záměny.

Do zkoušky dále potřebují podepsané pevné desky A4, ořezanou obyčejnou tužku a gumu. V rámci hodiny bude příležitostně probíhat i výuka hudební nauky. Prosíme, ptejte se dětí po každé zkoušce „co je nového“, budeme vám průběžně posílat lístečky s aktuálními informacemi. Informační lístečky budeme posílat i emailem a najdete je na webu Rokytky: www.sbor-rokytka.cz v sekci „Pro rodiče“ pod heslem: rokytka2018

V případě, že se Vaše dítě nemůže z vážných důvodů zkoušky zúčastnit, omluvte jej laskavě pokud možno předem na tel. 774 082 980 nebo mailem na cancarova@sbor-rokytka.cz (na tomto kontaktu získáte i veškeré informace) nebo na následující zkoušku dejte dítěti písemnou omluvenku.

Finanční podmínky:

Sborový příspěvek je cca 90,- Kč za hodinu sborového zpěvu, na pololetí je fixní částka 1450,- Kč. Částku prosím zaplaťte buď hotově po zkoušce, nebo na účet číslo:

č. ú.  2301094601/2010 (Fio banka), do poznámky prosím napište jméno dítěte a oddělení ve kterém zpívá. Poslední termín platby je 12. října 2018.

 

Hlasová průprava:

Jedná se o individuální hlasovku, kdy ve skupince 3 až 4 dětí každého individuálně učíme správně dýchat, intonovat a používat zdravě a přirozeně svůj hlas. Může to být i příprava pro sólisty.

Tyto hodiny, po přihlášení dostatku dětí, budou probíhat vždy v pondělí od 17:00 do 17:45 hodin nebo od 17:45 do 18:30 hodin.

Finanční podmínky na pololetí: Platba je 1420,- Kč. Přihlásit se můžete u sbormistryň buď přes email, nebo osobně. První hlasová průprava začne v pondělí 17. září 2018.

První zkouška Rokytky:

První zkouška Rokytky se koná ve středu 5. září v 15:30 – 16:50 hodin v atriu budovy 2. stupně ZŠ. První zkouška je zároveň i ukázkovou hodinou pro Vás. Je dobré vidět, jakým způsobem pracujeme. Po zkoušce bude prostor pro organizační dotazy. Po zkoušce Rokytky si poslechneme 1. ročníky a rozdělíme je do hlasů. Po odzpívání mohou odcházet domů. Doučování 1. ročníků začíná ve středu 15. září.

Na koncerty budou mít děti sborová trička a k nim potřebujete černé kalhoty a černé nebo světle modré baleríny (chlapci společenské černé boty, ne sportovní).

Akce Rokytky na školní rok 2018/19:

čtvrtek 25. října – zpívání hymny v 18 hodin (Lampionový průvod) – vybrané děti

*sobota 1. prosince – vánoční zpívání (Mikulášská)

*pátek 7. prosince 15:30 – 18:00 v ZŠ Dolní Počernice – Mimořádné soustředění (nacvičení divadelní hry s celým sborem na Vánoční koncert)

*středa 19. prosince v 17,30 hod. – Vánoční koncert Rokytky (místo v jednání)

*7. – 10. března 2019 – Soustředění Rokytky Oldřichov v Hájích

Termín Jarního koncertu se včas dozvíte. V průběhu roku se mohou vyskytnout další akce, o kterých Vás budeme informovat.

*Toto jsou stěžejní termíny Rokytky, které si prosíme, rezervujte. Účast všech dětí je nutná.

Andrea Čančarová Houfková a Eliška Mervartová – sbormistryně

Informace opékání buřtů

Vážení rodiče,

 

v pátek 8. června od 18. hodin na farní zahradě v Dolních Počernicích (u kruhového objezdu vedle ZŠ) je pro všechny děti a jejich rodiny přichystané posezení s opekáním buřtů. K dispozici budou buřty, klacíky i nealkoholické nápoje. Kdo chce, může také přispět nějakou pochutinou (třeba sladkou). S sebou si vezměte piknikovou deku. Berte to jako příležitost setkání celé sborové rodiny, kde si můžete i zazpívat s kytarou táborákové písničky. Rokytkové i jiné zpěvníčky s sebou.

Prosím o nahlášení počtu rodinných příslušníků (kvůli občerstvení) na mail cancarova@sbor-rokytka.cz nebo sms na tel 774 082 980.

Poslední zkouška Rokytky se bude konat ve středu 20. června. Zkouška bude spojená s malou besídkou, kdy se děti mohou navzájem pochlubit nějakou další nejlépe hudební dovedností. Kdo hraje na hudební nástroj, může si svůj nástroj donést a předvést nacvičenou skladbu (klavír zde máme).

Seznamy dětí (postupy) a časy zkoušek budou na konci června vyvěšené na webu Rokytky.

Za celé vedení a výbor Rokytky všem přeji krásné léto a budeme se těšit na Vás a Vaše děti v novém školním roce.

Informace k Jarnímu koncertu

Vážení rodiče Rokytky,

věnujte prosíme pozornost následujícím informacím:

Jarní koncert Rokytky se koná ve středu 16. května 2018 v 18.00 hodin ve společenském sále Hotelu Svornost v Dolních Počernicích. Sraz na generální zkoušku Rokytky je v 15.00 hodin v sále Hotelu Svornost. Všichni budou mít sborová trička, černé kalhoty nebo sukně a černé společenské boty nebo baleríny (ne sportovní). Dívky sčesané vlasy dozadu nebo čelenky či sponky, aby to dětem slušelo.

Prosíme několik hlídacích maminek nebo tatínků o pomoc při generální zkoušce a při koncertě. Vše se konkrétně dozvíte na generální zkoušce. Nahlásit se můžete osobně před nebo po zkoušce Rokytky nebo na mail: cancarova@sbor-rokytka.cz nebo na tel. 774 082 980.

V polovině června se bude také konat celosborové setkání a opékání buřtů na farní zahradě jako v minulém roce. Termín ještě upřesním.

 

Děkujeme a těšíme se na setkání při koncertě Rokytky

Informace k soustředění v Oldřichově

INFORMACE K SOUSTŘEDĚNÍ V OLDŘICHOVĚ

 

Vážení rodiče,

 

jak jsme Vás již informovali, ve dnech 1. – 4. března 2018 se koná  soustředění ROKYTKY.  Společně s dětmi pojedeme do turistické ubytovny Domu dětí a mládeže Větrník, která se nachází v Oldřichově v Hájích (http://www.ddmliberec.cz/turisticka-ubytovna). Účast na soustředění je nutná (příprava na sborovou soutěž Zahrada písní a nadcházející koncerty).

 

Pokoje na ubytovně jsou po 2 – 6 lůžkách. V ubytovně bude teplo, jelikož zde probíhají i jiné akce. Večery budou v duchu her, zpívání s kytarou apod. Pokud má Vaše dítě oblíbeného plyšáka nebo hračku můžete mu ji přibalit s sebou. Na soustředění s námi pojede také členka výboru Rokytky a některé hlídací maminky, které nám budou pomáhat i s uložením menších dětí. Rádi bychom, aby vše proběhlo v dobré atmosféře.

 

Nedoporučujeme dávat dětem mobil, zvláště těm menším, je tam slabý signál. Pokud nastane jakýkoliv problém, budeme se jej snažit vyřešit, případně Vás informovat telefonicky. Každý večer dáme zprávu na web Rokytky o průběhu soustředění (podle připojení i s fotografiemi). Po příjezdu vložíme na web zprávu, že jsme v pořádku dorazili na místo. V případě jakýchkoliv dotazů volejte na číslo 774 082 980 A. Čančarová (nejlépe mezi 13. – 16. hodinou, pokud telefon nezvedeme, zrovna zkoušíme) nebo 603 569 976  M.Hochmanová

 

          Na soustředění pojedeme autobusem Regio Jet z Prahy do Liberce a vlakem z Liberce do Oldřichova a zpět rovněž tak.

 

Odjezd z autobusového nádraží v Praze – Černý Most (u metra) ve čtvrtek 1. 3. 2018 v 15.30 hod. (sraz na nádraží v 15.05 hod. na nástupišti č. 6, hned pod metrem u Pizzerie)

 

Odjezd z Oldřichova v neděli 4. 3. 2018 v 13.05 hod. (příjezd na Černý Most v 16:05 hod.)

 

Částka za soustředění je 1350,- Kč (plná penze po celou dobu ubytování + doprava). Tuto zaplaťte nejpozději do 21. února 2018.

Platbu můžete provést:

  1. a) Hotově po zkoušce Rokytky.
  2. b) převodem na účet Rokytky č. ú. 2301094601/2010 (Fio banka), variabilní symbol: rodné číslo dítěte, do poznámky uvést jméno dítěte (nikoliv jméno majitele účtu) a označení platby: Soustředění Oldřichov Rokytka 3/2018.

         

          S sebou: noty, tužka, guma, zápisník, hodinky, osobní věci na 3 dny (teplé oblečení na ven), mycí potřeby, ručník, přezůvky, malá pet lahev na pití na zkouškách, pevná obuv na ven, čepice, ježdíky (dle stavu sněhu). Prosíme, nedávejte dětem velká a těžká zavazadla (nejvhodnější je batoh na záda) – věci poneseme od vlaku do ubytovny a v přestupech v Liberci mezi autobusovým a vlakovým nádražím.

 

Andrea Čančarová a Magdaléna Hochmanová, sbormistryně a výbor Rokytky

Návratka:

 ——————————————————-zde odstřihněte————————————————-

Souhlasím s účastí dcery/syna ……………………………………………… na soustředění Rokytky v Oldřichově v Hájích ve dnech   1. – 4. března 2018 pořádaného výborem Rokytky.

 

 

V Praze dne…………………       Podpis zákonných zástupců……………………………….

 

Případné dotazy či upřesňující informace (informace o lécích):

Informace k vánočním koncertům

Vážení rodiče Rokytky,

věnujte prosím pozornost následujícím informacím:

V pátek 24. listopadu se koná malé soustředění Rokytky v časech 15:00 – 18:00 hodin (s malými přestávkami na občerstvení). Účast všech dětí NUTNÁ!!!

Vše je z důvodu vánočních vystoupení v prosinci a lednu.

Informace k Mikulášské nadílce v sobotu 2. prosince

V sobotu 2. prosince budeme mít vystoupení na Mikulášské nadílce v Dolních Počernicích. Sraz je v 14:50 u autobusové zastávky před úřadem, jako v loňském roce. Zázemí máme v radničním klubu, kde se děti rozezpívají a obléknou do vesnických oděvů. Prosíme, dejte dětem, pokud možno, barevně neutrální oblečení. Zvláště méně výrazné čepice. Naše vystoupení začíná v 16:00 hodin v areálu Informačního centra a knihovny hned vedle živého Betléma, kterého budou děti součástí.  Konec se předpokládá v cca 16:30 hodin.

Informace k Rozsvícení vánoční stromu v Horních Počernicích

Sraz je v neděli 3. listopadu v 14:30 hodin u kostela sv. Ludmily ve Chvalech (Horní Počernice). Zde budeme mít prostor na rozezpívání a zvukovou zkoušku. Celá akce začíná v 16:00 hodin venku u hlavního pódia, my zpíváme v 16:15 hodin. Po odzpívání si budete moci děti vyzvednout v cca 16:35 hodin.

Dejte prosím dětem teplé, nejlépe tmavší oblečení (ne vyloženě sportovní). Budeme mít světle modré sborové fleecové šály. S sebou jim prosím dejte jen pití. Nebudeme mít dispozici prostor, kde se dají zamknout věci. Prosíme 2 – 3 hlídací maminky nebo tatínky o pomoc při této akci. Přihlásit se můžete před po zkoušce Rokytky, nebo na mailu cancarova@sbor-rokytka.cz.

Vánoční koncert Rokytky

Vánoční koncert Rokytky se koná v pátek 8. prosince 2017 v 17:30 hodin ve společenském sále Hotelu Svornost v Dolních Počernicích.

Sraz na generální zkoušku Rokytky je v pátek 8. prosince v 14:45 hodin v sále Hotelu Svornost. Všichni budou mít sborová trička, černé kalhoty a černé společenské boty nebo baleríny (ne sportovní ani zimní). Dívky sčesané vlasy dozadu nebo čelenky či sponky, aby to dětem slušelo.

 

Prosíme několik hlídacích maminek nebo tatínků o pomoc při generální zkoušce a při koncertě. Budeme potřebovat děti pohlídat, než odzpívají přípravná oddělení a následně je zase poslat seřazené na jeviště. Vše se konkrétně dozvíte na generální zkoušce. Nahlásit se můžete osobně před nebo po zkoušce Rokytky nebo na mail: cancarova@sbor-rokytka.cz nebo na tel. 774 082 980.

 

Další akce Rokytky

Sobota 6. ledna – Tříkrálový koncert v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dolních Počernicích

  1. – 4. března 2018 Soustředění Rokytky Oldřichov v Hájích

NOVĚ! 7. a 8. dubna – Zahrada písní v Praze (sborová soutěž)

 

Děkujeme za vstřícnost a pomoc, a budeme se těšit při vánočních koncertech Rokytky

Info zpívání hymny

Vážení rodiče Rokytky,

stejně jako minulý rok jsme byli požádáni, abychom zazpívali českou hymnu u příležitosti Oslav 99. výročí vzniku samostatného československého státu spojené s lampiónovým průvodem a ohňostrojem. Akce se koná v pondělí 30. října v 18 hodin v amfiteátru restaurace Léta Páně v Dolních Počernicích. Sraz bude v 17:30 hodin u restaurace Léta Páně. Prosíme o dochvilnost, abychom se stihli v klidu rozezpívat. Na sobě společenské (ne sportovní) oblečení podle počasí. Tašky a kabelky prosím na samotné vystoupení neberte, odložíme si je na určeném místě v restauraci. Děti zpívají hned na začátku a pak se mohou s rodiči připojit k lampionovému průvodu nebo si je budete moci vyzvednout v cca v 18:20 hodin u restaurace. Prosím 1 – 2 hlídací maminky nebo tatínky na pomoc při rovnání a hlídání dětí před vystoupením. Nahlásit se mi můžete před nebo po zkoušce sboru, na tel. 774 082 980 nebo na mailu cancarova@sbor-rokytka.cz.

Další akce Rokytky:

  1. prosince – Počernická nadílková v Dolních Počernicích
  2. prosince – Rozsvícení vánočního stromu v Horních Počernicích
  3. prosince – Vánoční koncert Rokytky v Hotelu Svornost
  4. ledna – Tříkrálový koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dolních Počernicích