ahoj

Informace k začátku školního roku – Rokytka

Vážení rodiče Rokytky,

vítáme Vás i Vaše děti v novém školním roce a máme pro Vás důležité informace.

Věnujte jim prosím náležitou pozornost.

POZOR ZMĚNA! Zkouška Rokytky bude probíhat ve středu v 15:30 – 17:30 hodin v budově 2. stupně ZŠ.

Pokud dítě navštěvuje družinu, budeme rádi, pokud přejde samo mezi budovami. V opačném případě mě informujte o vyzvedávání dítěte z družiny. Před zkouškou Rokytky jsem minimálně hodinu v budově, kde probíhá hlasová průprava.    

Do zkoušky děti potřebují podepsané pevné desky A4 s euroobaly na noty (desky musí mít na každou zkoušku), ořezanou obyčejnou tužku a gumu. V rámci hodiny bude příležitostně probíhat i výuka hudební nauky. Prosíme, ptejte se dětí po každé zkoušce „co je nového“, budeme vám průběžně posílat lístečky s aktuálními informacemi. Informační lístečky budeme posílat i emailem a najdete je na webu Rokytky: www.sbor-rokytka.cz v sekci „Pro rodiče“ pod heslem: rokytka2019 (heslo bude platné od 5. září)

V případě, že se Vaše dítě nemůže z vážných důvodů zkoušky zúčastnit, omluvte jej laskavě pokud možno předem na tel. 774 082 980 nebo mailem na cancarova@sbor-rokytka.cz (na tomto kontaktu získáte i veškeré informace) nebo na následující zkoušku dejte dítěti písemnou omluvenku.

Finanční podmínky:

Sborový příspěvek je cca 90,- Kč za hodinu sborového zpěvu, na pololetí je fixní částka 1450,- Kč. Částku prosím zaplaťte buď hotově po zkoušce, nebo na účet číslo:

č. ú.  2301094601/2010 (Fio banka), do poznámky prosím napište jméno dítěte a oddělení ve kterém zpívá. Poslední termín platby je 7. října 2019.

 

Hlasová průprava:

Jedná se o individuální hlasovku, kdy ve skupince 3 až 4 dětí každého individuálně učíme správně dýchat, intonovat a používat zdravě a přirozeně svůj hlas. Může to být i příprava pro sólisty.

Tyto hodiny, po přihlášení dostatku dětí, budou probíhat vždy v pondělí od 17:00 do 17:45 hodin nebo od 17:45 do 18:30 hodin a ve středu v 14:30 – 15:15 hodin.

Finanční podmínky na pololetí: Platba je 1420,- Kč. Přihlásit se můžete u sbormistryň buď přes email, nebo osobně. První hlasová průprava začne v pondělí 23. září 2019.

První zkouška Rokytky:

Letos začínáme malým soustředěním, které proběhne ve škole v pátek a v sobotu 6. a 7. září. V pátek se sejdeme v 15 – 18 hodin a v sobotu 9 – 18 hodin. V sobotu budou děti celý den s námi. Oběd mají zajištěný. Dejte jim jen svačinku a pití na dopoledne a odpoledne.    

Na koncerty budou mít děti sborová trička a k nim potřebujete černé kalhoty a černé nebo světle modré baleríny (chlapci společenské černé boty, ne sportovní).

Akce Rokytky na školní rok 2019/20:

23. října v 16 hodin – Vítání občánků v Trámovém sále (vybrané děti)

1. prosince v 16,20 hodin – Adventní trhy v Horních Počernicích

7. prosince v 16 hodin – Mikulášská nadílka v Dolních Počernicích 

*sobota 14. prosince v 17,00 hod. – Vánoční koncert Rokytky v KD Kyje

*11. – 15. března 2020 – Soustředění Rokytky Oldřichov v Hájích

7. dubna – Krajská sborová přehlídka v Praze (sborová soutěž)

Termín Jarního koncertu se včas dozvíte. V průběhu roku se mohou vyskytnout další akce, o kterých Vás budeme informovat.

*Toto jsou stěžejní termíny Rokytky, které si prosíme, rezervujte. Účast všech dětí je nutná.

Andrea Čančarová Houfková – sbormistryně

Nahrávky pro učení koled

Strůmka, strůmka

Já malý koledníček

Ej, pastuškové

Řemeslníci jedou do Betléma

Poslechněte lidé

Hola, Hola